Klopp: “Kazanarak her şeyi çözebiliriz!”

Norwich City maçı için basının karşısına çıkan Liverpool patronu Jürgen Klopp, takımı ve rakibi hakkında açıklamalarda bulundu..

Sakatlık yaşayan Diogo Jota hakkında Jürgen Klopp: “Hayır, maç için müsait olmayacak ama hala durumu net değil. Onun için daha fazla değerlendirmeye ihtiyacımız var. Ayak bileği etrafındaki bazı bağlarla ilgili sorunlar yaşıyor. Onun hakkında karar almak için biraz daha beklememiz gerekiyor.”

Inter Milan maçının ardından Norwich City maçı için oyuncularının durumları hakkında Jürgen Klopp: “Dün gece biraz daha futbol izleyebilirdim ama bundan bir o kadar da kaçınabilirdim. Yarın, bir önceki maç gibi yoğun bir oyunla karşı karşıyayız. Maçtan bir gün sonra aldığınız bilgiler sakatlıklar veya ara sıra olan ufak tefek şeyler, bu yüzden kimin kadroya gireceği hakkında henüz bir fikrim yok. Eminim, iyi seçeneklerimiz olmalı ama şu an için bilmiyoruz.”

Manchester City takibi hakkında Jürgen Klopp: “Sahip olduğum tüm problemlerin en küçüğü Manchester City’nin peşine düşmek, bundan emin olabilirsiniz. Haftanın bir günü bile bunu düşünmüyorum. Biz şu an için sadece futbol maçlarımızı kazanmalıyız ve onlara yaklaşıp yaklaşamayacağımızı göreceğiz. Bir yandan Şampiyonlar Ligi’nde savaşımızı sürdürüyoruz. Her zaman dediğim gibi maçları kazanarak tüm problemlerin üstesinden gelebiliriz.”

Norwich City hakkında Jürgen Klopp: “Daniel Farke’ye büyük saygım var ama ondan sonra takımın başına Dean Smith geldi ve iyi bir iş çıkardı. Bundan zaten şüphe duymuyoruz çünkü o iyi bir menajer. Onunla birlikte gerçekten iyi futbol oynayan bir takıma dönüştüler, şu an tam olarak böyleler. Onlar için en büyük problem ise sık sık puan alamamaları olarak gözüküyor, bundan dolayı topladıkları ya da toplayacakları her puanı tek tek hesaplıyorlar. Ancak ligde kalmaya inanmaktan vazgeçmeyecekler ve buna hayranım. Onlara izin verirseniz canınızı yakabilirler, bunun için savaşıyorlar. Onlara karşı her zaman olduğu gibi dikkatli davranmalıyız.”

Rotasyon tercihleri hakkında Jürgen Klopp: “Bu en sevmediğim kısım. Bu oyuncuların hiçbiri şimdiye kadar bunu hak etmiyor, alınan tüm kararlar gerçekten zor, ancak hepsi oyunun ve işin bir parçası. Antrenmanlarda sürekli olarak forma için kendilerini gösteriyorlar, her hafta zorlu süreçlerden geçiyoruz. İşin bu parçasını her şeye rağmen sevemiyorum.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/