Klopp haklı çıktı; Liverpool’u sakatlıklar endişelendiriyor!

Liverpool’un, Virgil Van Dijk ve Mohamed Salah’ın uluslararası görevden sakatlıkları sebebiyle erken dönmesi sonrasında iki yıldız oyuncusuyla ilgili endişeleri bulunuyor.

Hollanda Federasyonu, Uluslar Ligi’nde Almanya’yı 3-0 yendiği maçta takımı adına ilk golü atan ve 90 dakika sahada kalan başarılı savunma oyuncusu Van Dijk için maçın ardından sakatlık haberini yayınladı ve Salı günkü Belçika maçı için seyahat edemeyeceğini duyurdu. Hollandalı yıldız oyuncunun, geçen ay Southampton’ı 3-0 geçtikleri maçta oluşan kaburga sakatlığından hala muzdarip olduğu ve milli takımda yetkililerle yaptığı istişare sonucu Brüksel’de oynamanın onun için uygun olmayacağı kararına varıldı.

Salah ise Mısır’ın Svaziland karşısında aldığı 4-1’lik galibiyette muhteşem bir gole imza attıktan sonra sakatlanmış ve Merseyside’ın yolunu tutmuştu. 26 yaşındaki yıldız oyuncu, İngiltere’ye uçmayı beklerken havalimanında yaptığı paylaşımda oldukça moralsiz gözüktü. Liverpool oyun anlayışının mihenk taşlarından olan Virgil ve Mo Salah, Premier Lig’de bir sonraki maç olan Huddersfield karşısında sahada olup olmayacakları belirli sağlık ve fitness testleri sonunda belli olacak.