Klopp: “Gerrard burada ne hissedeceğini bilmiyor!”

Aston Villa maçı için hazırlıklarını sürdüren Liverpool patronu Jürgen Klopp, maç için düzenlenen basın toplantında Steven Gerrard hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Yeni Covid önemleri hakkında Jürgen Klopp: “Açıkçası hem dünya ve hem de bizim için fazlasıyla zor bir durum. Mümkün olduğunca temkinli ve dikkatli olmaya çalışacağız ve her şeyi yapacağız. Haftada ekstra bir test olabiliriz, Şampiyonlar Ligi maçlarında zaten haftada iki kez test alıyoruz, şimdi muhtemelen haftada üç kez test olacağız, bunda tamamen iyiyim, sorun değil ve her sabah bir test bile olabilir. Herkes şu an için iyi durumda, böyle kalmaya devam etmeliyiz.”

Liverpool efsanesi Steven Gerrard’ın Anfield’a dönüşü hakkında Klopp: “Harika bir hikaye, nasıl hissettiğini biraz tahmin edebiliyorum. Gerrard’ın ‘duygu yok’ dediğini biliyorum, deneyimli bir koç, bir süredir bu işi yapıyor ve maçlara nasıl yaklaşacağını çok iyi biliyor. Ancak stadyuma adım attığında veya sığınaktan çıktığında nasıl hissedeceği konusunda hiçbir fikri yok. Mainz’e ilk döndüğümde buna benzer bir şey yaşadım. Garip, tanıştığın tüm insanlardan hoşlanıyorsun ve bir yere gittiğinde durum her zaman böyle olmuyor ama ben halledebilirim ve Stevie de halleder. Liverpool için çalışan insanların %99,9’u ile arkadaş ve %1’i onunla hiç tanışmadı. Buraya geldiğimden beri Steven Gerrard hakkında olumsuz bir kelime bile duymadım, onunla tanıştım, harika bir adam ama buraya gelip futbol maçını kazanmak isteyecektir. Yani el sıkışmadan önce, el sıkıştıktan sonra ve arada tam gaz gidecek.”

Gerrard hakkında daha fazlası: “Buraya gelecek ve kazanmak istiyor. Dünya çapında bir oyuncunun olağanüstü bir menajer olması kolay değil, ama bu mümkün ve Stevie tüm becerilere sahip ve onun adına gerçekten mutluyum. Doğru bir başlangıç ​​oldu (Gerrard’ın Aston Villa’daki başlangıcı), ancak dört maçının hiçbiri bize karşı değildi. Steven’ı seviyoruz ama bu oyunda hiçbir şey ifade etmiyor, sahip olduğumuz her şeyle gideceğimiz için hepimiz profesyoneliz. Anfield’a ihtiyacımız olacak, Stevie dünyanın en iyi resepsiyonunu alabilir çünkü bunu hak ediyor. Maçtan önce, maçtan sonra ama 95. dakikaya kadar herkese arkamızda olmalı, buna ihtiyacımız var. Henüz onunla konuşmadım bile, son maçından önce bir mesaj attım ve sadece bu kadar.”

Steven Gerrard’ın gelecekte Liverpool menajeri olma potansiyeli hakkında Jürgen Kloop: “Evet, kesinlikle düşünüyorum. Ama işi kabul etmek için doğru an ne zaman? Stevie gerçekten iyi gidiyor, yönetici açısından çok genç, kesinlikle bunun olacağını ve herkes için iyi olacağını düşünüyorum. Bu tür kararları veren ben değilim. Liverpool menajeri olmak için daha önce ne yapman gerektiğini bilmiyorum. İnsanlar bir şeyler kazanman gerektiğini söylüyor. Bundan emin değilim. Burada bir şeyler kazanmak zorundasın, geçmişte bir şeyler kazanmak zorunda olduğunu düşünme. Geçmişte bir şeyler kazanabilirsin ve bir daha asla bir şey kazanamazsın. Bir gün burada olacağına inanıyorum.”

Fabinho hakkında Jürgen Klopp: “Halkın övgüsüne ihtiyacı yok, bu yüzden normal bir hayatı olması sorun değil. O olağanüstü bir oyuncu, pozisyonun en iyisi mi? Bilmiyorum ama kimin umurunda. O birinci sınıf bir oyuncu ve bu kulüp için çok uzun zamandır sahada, umarım bu hafta sonu yine olur.”

Sakatlıklar ve eksikler hakkında Jürgen Klopp: “İlk olarak Nat Phillips elmacık kemiğini kırdı, olabileceği kadar kötü değil. Diogo Jota Wolves maçından sonra bir şeyler hissetti, henüz antrenman yapmadı, göreceğiz, belki bugün antrenman yapabilir. Divock Origi ise yarın için iyi olacak.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/