Klopp genç oyuncularının önemine dikkat çekti!

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında genç oyuncularının bu sezonu kurtardığını vurguladı. Şampiyonlar Ligi maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Klopp, genç oyuncularını değerlendirdi.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve bu sezona da favori olarak başlayan Liverpool’da yaşanan sakatlık sorunlarının ardından Klopp, genç oyuncuların kadroya dahil olmasıyla hayatta kaldıklarını söyledi. Genç oyuncuların verilen şansları doğru kullandığını ve hayatta kalmalarını sağladığını belirten Klopp; “Sakatlık açısından bazı sorunlarımız vardı ve bu açık, birinci sınıf oyuncuları sakatlıklarla kaybettik. Sonra tabii ki bir kapı kapandığında diğeri açılıyor ama yine de şansı kullanmak için doğru oyunculara ihtiyacınız var ve tüm çocuklar bunu yaptı. Hepsini tek tek övebilirim. Rhys Williams’ın şu ana kadar Şampiyonlar Ligi’nde yaptığı şey olağanüstü, Neco Williams arka arkaya gerçekten iki iyi maç oynadı, Curtis Jones yıllardır kulüpteymiş gibi oynuyor. Caoimhin Kelleher her zaman bir yetenekti ama şimdi bunu büyük bir sahnede gösterme şansı yakalıyor. Bu oyuncular olmasaydı, dürüst olmak gerekirse kaybolurduk. Tanrıya şükür öyle oldu. Asıl önemli olan, onların buna hazır olmaları ve gerçekten iyi hazırlanmış olmaları, bu yüzden başardık. Onları doğru ve kaliteli bir şekilde kazandık” dedi.

Şampiyonlar Ligi’nde hedeflediği puanı almak istediğini fakat oyuncularını dinlendirme şansına da sahip olduğuna dikkat çeken Klopp, “Wolves maçında oynamayan oyuncular var ve maça kadar elbette düşüneceğim, bunun için saatlerim var. İlk kez grup aşamasının son maçında bir sonuç almak zorunda değiliz, bu yüzden bu durumu göz önünde bulundurmalıyız. Her şeye rağmen bunun Şampiyonlar Ligi olduğunu da unutmamalıyız, biz Liverpool’uz ve maçı kazanmak istiyoruz. Bunların hepsini düşüneceğiz” diye konuştu.

“TAKIMIMA YARDIM ETMEK İÇİN SAHAYA ÇIKIYORUM”

Klopp’un ardından mikrofonu alan ve geçtiğimiz hafta sonu oynanan Wolves maçındaki performansını ve takımını değerlendiren Kelleher, “Sadece takımıma yardım etmek için orada olmaya çalışıyorum ve şükürler olsun ki yine kurtarışları yapabildim ve gol yemeden maçı tamamladım. Ben ve savunma yer alan diğer dört takım arkadaşım için gol yememiş olmamız çok önemli. İşimizi çok iyi yaptık. İlk dakikadan itibaren gerçekten çok iyi oynadık, çok çok iyi oynadık. Belki daha fazla gol bile atabilirdik. Çok yönlü harika bir takım performansıydı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.skysports.com