Klopp, “Futbol dünyasının en zor maçı olacak”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, pazar günü oynayacakları Manchester City maçının futbol dünyasındaki en zorlu maç olduğunu belirtti. Klopp, Manchester City karşısında oynamanın her zaman zor olduğuna dikkat çekti.

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu olarak rakibine konuk olmaya hazırlanan Liverpool’da menajer Jürgen Klopp, oynanacak zorlu maçı değerlendirdi. Pep Guardiola’nın teknik direktörlük kariyeri boyunca en fazla maç kaybettiği isim olan Klopp, “Umarım her iki takım için de çok zor bir oyun olur. Bu yıl pek çok şey farklı, hiçbir şey geçen yıl veya önceki yıllarla karşılaştırılamaz. Bu tür maçlardan zevk alıyorum, hazırlanmaktan zevk alıyorum ama bu işimi kolaylaştırmıyor, sadece gerçekten zor bir görev olduğunu biliyorum. Anfield’de oynamayı seviyoruz. Bizim evimiz ve bu bir fark yaratıyor, ancak ev veya deplasman maçlarına yaklaşımımızda bir fark yarattığımızı düşünmüyorum. Evde hükmeden fakat deplasmanda sessiz kalan bir takım gibi olmak istemiyoruz. Bunu söylerken, Manchester City’ye karşı tam olarak sahip oldukları kaliteden dolayı daha çok istememiz gerektiğini biliyoruz. Geçen yıl orada kaybettik, ancak bu diğerleriyle birlikte düşünmeyi sevdiğim bir maç değil. Şampiyon olmadan üç gün önce kaybettiğimiz bir maçtı. Deplasmanda olmamız bir sorun değil, her zaman kendi planımızla, cesaretimizle ve isteğimizle sahada olmalıyız. Eğer bunları yapabilirsek o zaman şansımız olacak. Manchester City maçı dünya futbolundaki en zor futbol maçı” diye konuştu.

Premier Lig tablosunu ve Manchester City dışındaki rakiplerini de değerlendiren Jürgen Klopp, her sezon puan tablosunun sıfırlandığına ve rekabetin en baştan başladığını vurguladı. Klopp, “Her sezon sıfırdan başlar, hepimizin aynı şansı olur. Geçtiğimiz sezonlarda gördüğümüz iki takım rekabeti asla kabul ettiğim bir şey değil. Chelsea, Tottenham, Arsenal ve Leicester gerçekten çok iyi. Everton, maalesef gerçekten iyi. Belki birini unutmuşumdur; Manchester United, insanlar her zaman oldukça erken konuşuyor fakat eminim sonunda yukarıda olacaklar. Hepimiz Şampiyonlar Ligi maçları için savaşıyoruz ve buna yeterince yaklaştığınızda sezon sonunda şampiyon olabilirsiniz. Bu sezonun sonunda en iyi kim olacak gerçekten bilmiyorum” dedi.