Klopp: “Finale ulaşmayı planlamıyorduk!”

Liverpool patronu Jurgen Klopp, FA Cup finali için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Fabinho hakkında Jurgen Klopp: “Kesinlikle Şampiyonlar Ligi finali için geri dönecek ama durumunu onu görmeden önce bilemeyiz. O gayet iyi, o bir profesyonel. Açıkçası yaşadıklarından memnun değil, bu açık.”

Carabao Cup’ta Chelsea karşısında alınan zafer hakkında Jurgen Klopp: “Birkaç kez söyledim, şans olmadan kazanma şansınız olmuyor ve o gün şans bizden yanaydı. Zor ve çekişmeli bir maçtı, Chelsea’nin ne kadar iyi olduğunu biliyoruz, yine zorlu bir maç daha bekliyoruz. Her iki takım da sahip oldukları her şey için savaşacak. Chelsea’den ve özellikle bizden beklediğim şey bu.”

FA Cup finali hakkında Jurgen Klopp: “Dünyanın en büyük yerli kupa müsabakası. Bugüne dek 20 tane FA Cup finali izlemedim ama kupanın ne kadar büyük olduğunu anlamak için bunun gerekli olduğunu düşünmüyorum. Bu fırsatı gerçekten dört gözle bekliyoruz. Çocuklar yıl boyunca tüm farklı zorluklarla buraya gelmek için çaba gösterdiler. Artık bizim için devasa bir final ve bunun bir parçası olduğumuz için gerçekten mutluyum. Finale ulaşmak için her zaman her şeyimizi verdik, geçmişte ise bunu başaramadık. Bir yolculuğa başladığınızda net olan şey, her şeye sahip olamayacağınızdır. Her şeyi göze alacak kadromuz yoktu. Değişiklikler yapmak zorundaydık, sonuçta FA Cup ve Carabao Cup maçlarında herkes değişiklik yapar. Yeni başladığınızda en önemli şey Şampiyonlar Ligi’ne kalifiye olmaktır çünkü bu size bir sonraki adımı atmanız için kaynak sağlar. Oysa asla finale gitmek istemedik, sadece bunu yapacak gücümüz yoktu. Ama beraberliklerimiz konusunda özellikle şanslı olduğumuzu düşünmüyorum. Gerçekten zorlu beraberlikler yaşadık. Şimdi ise kazanmak için gerçekten çaresiziz.”

Chelsea’nin sistemi hakkında Klopp: “Bu tamamen farklı bir oyun. Chelsea gerçekten iyi bir teknik direktöre sahip. Diğerlerine benzer bir sistemleri var ama farklı bir seviyeleri var. Oyunun tüm alanları için bir fikirleri var. Savunmada çok organizeler ve hücumda inanılmaz yetenekler. Thomas’ın nasıl bir kadro çıkaracağı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ellerinde çok fazla seçenek var.”

Kupalar için rekabetleri hakkında Klopp: “Üç veya dört kupa için oynadığınız zaman, onları aldığınız veya alamadığınız açıktır. Yoğun bir sezon ama FA Cup’ın normal bir maç olmadığını biliyoruz. Bu özel bir oyun ve bazılarımız için kariyerlerinin en değerli kupası olacak. Bundan zevk almak ve kupayı taraftarlarımıza sunmak istiyoruz.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/