Klopp: “Final harika olacak!”

Şampiyonluk için mücadelesini sürdüren Liverpool‘da patron Jürgen Klopp, hafta sonu oynanacak Tottenham maçı için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Tottenham maçı hakkında Jürgen Klopp: “Bu çok büyük bir sınav. Dışarıdan insanlar bunun Liverpool için zor olduğunu söyleyecek ve biz de zaten öyle olduğunu düşünüyoruz. Tottenham muazzam bir kaliteye sahip ve evden uzaktayken topa sahip olma konusunda çok fazla rahatsız değiller. Kompaktlar ve kontra ataklarla çok iyi oynuyorlar.”

Tottenham’ın en büyük tehdidi hakkında Klopp: “Ön tarafta çılgınlar gibi bir hızları var, Harry Kane ne oyuncu ama! Onları olabildiğince sakinleştirmenin bir yolunu bulmalıyız.”

Manchester City’nin Şampiyonlar Ligi’ne veda etmesi hakkında Jürgen Klopp: “Manchester City hala iyi gözüküyor. Onlar için büyük bir darbe oldu, bu gerçekten çok ağır oldu. Böyle geceler geçirdim, hiç iyi değil, ertesi sabah aynı şekilde yine iyi olmuyor ama sonra odaklanmanız gereken bir an geliyor. Pazar günü Newcastle’a karşı hazır olacaklardır, bundan eminim.”

Real Madrid ile oynanacak final hakkında Jürgen Klopp: “O finali kaybettiğimizde, benim çözümüm gelecek yıl Real Madrid’e karşı final oynamak olurdu ama Madrid yerine Tottenham ile oynamıştık. Bu bizim kaderimiz gibi görünüyor. City için garip ve şanssızdı ama Madrid’in yaptığı olağanüstüydü. PSG, Chelsea ve Manchester City karşısında turları geçtiler, eğer bu üçünü elerseniz kesinlikle finali hak ediyorsunuz demektir. Bence final harika olacak.”

Firmono’nun durumu hakkında Jürgen Klopp: “Bilmiyorum ama antrenmana hazır gözüküyor. Ayak olayı fazla bir şey yapamayacağı anlamına geliyordu, ancak birkaç seans antrenman yaptığından emin olmalıyız. Maça çıkması mümkün olabilir ama hafta sonu boyunca antrenman yapması bizim için daha mantıklı gelebilir.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/