Klopp, “En iyilerden biriyiz”

Jürgen Klopp, Liverpool’un dünya futbolunda bir numaralı takım olup olmadığından emin olmadığını ancak tarafının kesinlikle gezegendeki en iyi takımlardan biri olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz günlerde adı Liverpool ile anılan Timo Werner’in Liverpool’u dünyanın en iyi takımı olarak göstermesinin ardından Klopp; bu etiketin tam olarak neyi ifade ettiğini bilmediğini ve bunun çok ağır bir tanım olduğunu dile getirdi.

West Ham maçı öncesi kameraların karşısına çıkan Klopp, “Bu tanımı gerçekten anlamıyorum. İnsanlar bunu söylediği zaman güzel. Açıkçası dünyanın en kötü takımı olduğunuzu söylemekten daha iyi. İnsanlar genelde dünyanın en iyi takımı dediği zaman birkaç yıl önce Real Madrid, ondan önce Barcelona belki son iki yıldır Manchester City diye düşünüyorsunuz. Sahip olduğumuz takım, gerçekten iyi futbolcularla oluşturulmuş bir ekip ve Liverpool gerçekten dünyanın en iyi ekiplerinden biri” ifadelerini kullandı.

Kulübün başarısının transfer konusunda kolaylık sağladığını itiraf eden Klopp, “Oyuncular başarılı olduğunuzu görürse her şey daha kolay olur. Ama diğer taraftan, ekibinizin daha iyi olması daha zor çünkü “nerede ve ne zaman oynayacağım” gibi sorular soruyorlar. Bunun bir parçası olmak isteyen, onların yeri için savaşmak isteyen, bizimle birlikte bir sonraki adımı atmak isteyen, geliştirmek ve gelişmek isteyen oyunculara ihtiyacımız var. Bu oyunculara sahibiz ve bize katılmak isteyen herkesin bu tarz bir tutuma sahip olması gerekiyor” dedi.

Leave a Comment