Klopp, “En büyük tehditleri yok, Chelsea’nin kendisi bir tehdit”

Liverpool’un başarılı teknik direktörü Jürgen Klopp, geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlamalarının ardından bu sezon kendilerini ne gibi zorlukların beklediğini oyuncularına anlattığı söyledi.

Liverpool, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla 30 yıl aradan sonra ilk kez şampiyon unvanına sahip oldu ve bu süreçte bir dizi rekor kırdı. Yaşanılan tüm başarılı döneme rağmen Alman teknik adam, kupayı Merseyside’dan uzaklaştırmak isteyen birçok rakiplerinin olduğunu ve onların tehditlerine hazırlandıklarını vurguladı. Klopp, “Başka bir adım atmamız tamamen normal çünkü diğer takımlar da başka adımlar atacaktır. Şampiyon olmakla hiçbir ilgisi yok, onlarla ilgili sorunlarımız olmadan önce sürekli olarak yeni zorluklar geliştirmeye ve çözüm bulmaya çalışıyoruz. Futbol böyle çalışır. Bu yüzden sadece bazı şeyleri değiştirmekle ilgili değil, bu sezon için doğru yaklaşımı ve planı bulmakla ilgili. Herkesin isteğini ve bu unvanın değerini biliyoruz ama her şey unvanla alakalı değil. Futbol sürekli tehditler barındırıyor” dedi.

“CHELSEA BİZİM İÇİN BİR TEHDİT”

Bu hafta oynanacak olan Chelsea maçını bekleyen Klopp, Frank Lampard ve Chelsea hakkındaki görüşlerini de dile getirdi. Klopp, “Frank ile benim aramda kesinlikle hiçbir şey yok, ona hayran kaldım ve onu bir oyuncu olarak sevdim. Şimdi bir menajer olarak gerçekten iyi bir iş yapıyor. Bu yüzden aramızdaki rekabet ile size yardımcı olamam, Pazar günü açıkça rakip olacağız ama bunun dışında her şey iyi gözüküyor. Biz farklı kulüpleriz, farklı bir şekilde liderlik ediyoruz, işte böyle. Kazandığımıza yatırım yapıyoruz ve bazen kazanmadan önce yatırım yapıyoruz, ama yine de bu tür şeylere dayanan bir yapımız var. Diğer kulüpler için böyle değil. Ne yaparlarsa yapsınlar, tamamen iyiyim. Hepsi istediklerini yapabilir ve özgür bir dünya. Kulüple başa çıkma yöntemimiz var. Çok fazla tehdit var, gerçekten iyi oyuncularla imzaladılar ve inanılmaz derecede iyi bir ekibe sahip oldular. Geçen sezon onlara karşı çok acı çekmek zorunda kaldık. Christian Pulisic açıkça dahil değildi, ama muhtemelen oyuna uygun olacak, Bundesliga’dan Kai Havertz’i tanıyoruz, bu sezon kendisi için uygun bir rol oynayacak. Ön tarafta, orta sahada, savunma hattında ve beklerde çok iyi oyuncular var. En büyük tehdit yok, Chelsea’nin kendisi tehdit, futbol böyle bir oyun” dedi.

Geçtiğimiz sezon Jürgen Klopp ve Frank Lampard, karşılaştıkları maçta ciddi bir gerilim yaşamıştı.