Klopp: “Eksiklere rağmen hızımızı kaybetmedik!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Brentford maçı için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Sakatlıklar hakkında Jürgen Klopp: “Dün gece Arsenal’e karşı birkaç sakatlığımız oldu, ancak maçtan hemen sonra tıp departmanı her şeyin yoluna gireceğini söyledi. Yani herhangi bir yaralanma yok. Dün geceki oyunla aynı kadroya sahip olmayı bekliyorum.”

Dün oynana Arsenal maçı hakkında Jürgen Klopp: “Bunu geçmişten silmeyeceğiz. Hayatta yaptığın her şey deneyimdir, yani ya tekrar yaparsın ya da yapmazsın. Pazar günü belki benzer bir düşük blok setine karşı oynayacağız, bu yüzden dün gece sahada önemli bilgiler vardı. En heyecan verici maç değildi ama güçlü bir Arsenal kadrosuna karşı gerçekten iyiydik ve maçtan alacağımız şey bu.”

Sadio Mane, Mohamed Salah ve Naby Keita’dan yoksun olması hakkında Jürgen Klopp: “Sadio ve Mo hakkında söylenecek kötü bir şey yok. Naby Keita, zamanında gördüğüm en iyi orta saha oyuncularından biriydi ama şu an hiçbiri burada değiller. Her şeye rağmen dün gece hızımızı kaybetmedik. Arsenal çok derindi, nereye koşmak istiyordun ki? Boşluk yoktu. Onları yanımızda olsa bile onları kullanmak için yeterli alana sahip değildik.”

Brentford hakkında Jürgen Klopp: “Brentford bize karşı deplasmanda çok doğrudan oynadı. Rakiplerine uyum sağladıklarını düşünüyorum. Bir kimliğe ihtiyacınız olduğu için felsefenizi korumanız çok önemli. Eğer buna sahip değilseniz, antrenmanı zor olan yüksek pres veya düşük blok vb. arasında geçiş yaparak uygularsınız. Brentford’un tüm hikayesi çok etkileyici. Neredeyse terfi alıyor, sonra yine terfi alıyor ve ardından güçlü bir şekilde Premier Lig’de oynuyorlar. Gerçekten olağanüstü bir hikayeye sahipler.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/