Klopp ekonomik belirsizlikten yakındı!

Liverpool patronu Jürgen Klopp, koronavirüs salgını nedeniyle takımının tranfer için ne kadar para harcayabileceğini bilmediğini söyledi.

Jürgen Klopp, kulübün finansal kaygılar nedeniyle bir transfer yapıp yapmamaya karar vermeden önce beş kez düşünmesi gerektiğini söyledi. Liverpool için en uygun isim Bayern Münih formasıyla Şampiyolar Ligi şampiyonluğu yaşamış olan Thiago Alcantara olarak gözüküyor. Uzun zamandır dedikodulara neden olan oyuncu için Liverpool henüz resmi bir teklif yapmadı.

Bu yaz Liverpool’un transferde nasıl bir yol izleyeceği hakkında sorulan soruya Klopp, “Dışarıda pek çok ilginç oyuncu var fakat bizim için uygun olup olmadıklarını söyleyemem. Şimdi korona nedeniyle transferlerde beş kez düşünmeniz gerekiyor. Çünkü transferi eski usül yapmanız gerecek ama korona ile hayatımızda neler değişeceğini henüz kestiremiyoruz. Her zaman finansal yöne dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü ne kadar paramız olacağını tam olarak bilmiyoruz. Chelsea’ye baktığınızda diğerleri bununla biraz daha olumlu başa çıkıyor gibi görünüyor. Ama şu anda ekibimden çok memnunum. Transferle ilgili bir şey olursa görmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Klopp’un açıklamalarına rağmen İngiliz basını Liverpool’un bu hafta sonu Thiago için Bayern Münih’e resmi bir teklif sunacağını belirtti.

Gelecek yaz sözleşmesi tamamlanacak olan Wijnaldum için yeni bir kontrat sunmayı düşünmeyen Liverpool, Hollandalı oyuncunun bonservissiz ayrılmasından ziyade para kazandırması için gelecek teklifleri bekliyor. Raporlardan gelen bildirimler doğrultusunda Liverpool’un Thiago için kaynak arayışında olduğu tahmin ediliyor.