Klopp destek çağrısında bulundu

Jürgen Klopp oyuncularını Premier Lig unvanını almak için savaşmaya çağırırken, taraftarlardan da destek olmalarını istedi.

Liverpool, cumartesi günü Bournemouth’a karşı Anfield’da ev sahipliği yapacak. Alınacak galibiyet ile tekrar zirveye çıkmayı hedefleyen Klopp Manchester City ile Chelsea arasında geçecek maçın da bu yolda önemli olduğunu söyledi.

Skysports, Leicester ve West Ham United’a karşı alınan puan kayıplarının Klopp’u derin incelemeye soktuğunu belirtirken, Alman menajer oyuncularını uyardı. Klopp, “Sezonun sonunda nerede olmak istediğimizi hepimiz biliyoruz. Hedeflediğimiz noktaya erişmemiz için gerçek tutkuyu, gerçek arzuyu göstermek zorundayız. Savaşmalıyız yapmamız gerek tek şey bu” diye konuştu.

İçinde bulunduğu durum hakkında da konuşan Klopp, “Bu hafta bir mesajım var ve bu belki de insanların yardıma ihtiyacım olduğunu düşünmesini sağlayan bir başka işaret ama çok teşekkür ederim. Gayet iyiyim. Son 12 maçta City’nin 10 puan bizim ise 7 puan kaybettiğimizi biliyorum. Ama ben öyle düşünmüyorum belli ki dışarıdan bakıldığında bakış açısı tamamen farklı. Durumumuzu ifade etmemizi sağlayan tek araç futbol. Sonuç olarak, tutku ve uygun bir mücadele, doğru şekilde agresif olmak” dedi.

Alman menajer Liverpool taraftarlarına da çağrıda bulundu. Zorlu şampiyonluk yolunda Liverpool taraftarlarının Anfield’a erken gelerek oyuncuları desteklemesini ve havaya sokmasını istedi. Klopp atmosferin çok önemli olduğuna değindi. Klopp, “Sahada savaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz ve Anfield’daki insanlar da savaşmaya hazır olduklarını göstermek zorundalar. Desteğe ne kadar değer verdiğimden ve yardıma inandığımdan asla şüphe duymadım. Yanımızda olan taraftarlarla birlikte savaşmalıyız. Taraftarların stada erken gelmesini tecrübe ettiğimden emin değilim. Almanya’da durum farklı taraftarlar erkenden gelip neredeyse bir buçuk saat bekliyorlar. İstediğimiz şey onların erken gelmesi ve bizi havaya sokması. Alışmak için yeterince buradayım, ama elbette bu isteğim güzel olur” diye söyledi.

Son olarak Alman patron, Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson ile Georginio Wijnaldum’un bu hafta takım ile antrenmanlara başladığını doğruladı.