Klopp, “Derbinin taraftarlar için önemini biliyoruz”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, hafta sonu oynanacak olan Merseyside derbisi öncesi maç hakkındaki düşüncelerini ifade etti. Derbinin taraftarlar için ne ifade ettiğini bildiğini söyleyen Alman menajer, oyuncularının da bunun bilincinde sahada olacaklarını vurguladı.

Liverpool’un başında şu ana dek geçirdiği 5 sezon içinde 7 kez Everton’a karşı üstün gelen Jürgen Klopp, ikinci Goodison Park galibiyetini almayı hedefliyor.

Derbinin önemine ve geçmişte oynanan Merseyside derbilerine dikkat çeken Klopp, “Elbette farklı bir his ama sonunda bu olağan bir şey. Bir derbi gününün sabahında düşündüğünüz şey bu, ancak gün boyunca doğru şeyleri tekrar yaptığınızdan emin olmalısınız çünkü futbolun gerçekleri diğer oyunlardan farklı değildir. Şimdi insanlar ‘Deneyin ve farklı yapın’ diyecek çünkü son birkaç yıldır Goodison’da inanılmaz derecede başarılı değildik, çok şey kaybetmedik ama orada çok da kazanmadık, bu da doğru. Oyunlar en yüksek kalitede değildi, ne Everton ne de biz bu maçlarda en iyi futbollarımızı oynamadık ama yine de denememiz gerektiğini düşünüyorum. Bizim için evdeki maçlar şimdiye kadar açıkça farklıydı ama yine de zordu. Yani, maçın son birkaç dakikasında bu normal bir futbol maçı gibi düşünüyorsunuz ama elbette halkımız için önemini biliyoruz ve futbol oynamamızın nedeni bu. Halkımız, destekçilerimiz için önemli olmayacaksa, bunu yaptığımız düzeyde yapmamız için hiçbir neden yok. Yani, biliyoruz ve bunu olumlu kullanmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“CARLO’NUN BUNLARI YAPACAĞINI BİLİYORDUM”

Everton hakkındaki görüşlerini de belirten Jürgen Klopp, rakiplerinin Carlo Ancelotti yönetiminde iyi bir iş yaptığını söyledi. Klopp, “Çok iyi bir takım, üst düzey yönetici. Carlo Ancelotti hakkında düşündüklerim asla sır değildi. Ona bir kişi ve koç olarak daha fazla saygı duyamazdım. Dürüst olmak gerekirse o harika bir insan. Everton için imza atacağını ilk günden beri biliyordum, “Ah, sıradaki bir sonraki uygun rakip” diye düşündüm. Yaz aylarında mükemmel bir iş çıkardılar. Zaten oldukça iyi bir futbol takımını geliştirmek için tam olarak ihtiyaç duydukları oyuncuları buldular. Carlo yapmak istedikleri ile daha güçlü bir takım yaratıyor. Oynamak istedikleri oyuna her geçen gün daha çok alışıyorlar. Futbol tarzlarına şaşırmadım, onlar bu şekilde oynamaya devam edeceklerdir” dedi.