Klopp, “Dayanışma göstermeliyiz, takım ruhumuz harika”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, geçtiğimiz gün evinde gerçekleştirdiği konuşmasında yaşanılan zorlu süreci değerlendirdi. Coronavirüse karşı dayanışma çağrısında bulunan Alman teknik adam, ayrıca takım içindeki ruhun kaybolmadığını dile getirdi.

Premier Lig’in askıya alınmasının ardından oyuncuların kişisel evlerinde karantina ve idman programlarını gerçekleştirdiğini söyleyen Klopp, takım ruhunu ise kurdukları WhatsApp grubunda koruduklarını belirtti. Klopp, Liverpool oyuncularının grup sohbetinde birbirlerini eğlendirerek yüksek ruhları koruduğunu ve Oxlade-Chamberlain’in dans hareketlerini taklit ederek oyuncularına katıldığını söyledi. Kulüp taraftarlarına yayınladığı mesajda Alman teknik adam, coronavirüse karşı sosyal mesafeye özellikle dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Liverpool’un resmi internet sitesine evinden görüntülü konuşmayla katılan Jürgen Klopp; “Futbolu mümkün olan en kısa sürede geri almanın tek yolu disiplinli ve temiz olmaktan geliyor. İnsanlar bıraktıkları tutkularını geri kazanmak istiyorsa her zaman olduğundan daha fazla dikkatli olmalı. Şu anda başka bir çözüm yok, kimsenin başka bir çözümü yok. Kendimiz tarafından disiplinli olmalıyız, diğer insanlara olan mesafeyi korumalıyız. Hepimiz için zor bir zaman, ama kişisel bir bakış açısından da ilginç bir durum çünkü hiç böyle bir durum yaşamadım ve evde hiç bu kadar uzun süre kalmadım. Kişisel olarak gerçekten iyiyim fakat çevrem ve toplum için endişeliyim. Dışarıda çok daha büyük sorunları olan çok fazla insan var, kendi sorumlarımı anlatamam. Eğer anlatacak olursam herkes gibi problemler yaşıyorum. On, yirmi, otuz yıl sonra geriye dönüp bakacak olursak dünyanın bu güzel dayanışması bizlere harika hissettirecek. Yani böyle bir aşamadan ya da bir dönemden geçtiğiniz anda, hasta insanların ötesinde gelecek ve diğer insanları da düşünerek hareket ediyorsunuz. Umarım her şey iyiye döner” dedi.

“DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KADAR KÖTÜ DANS ETMİYORUM”

Liverpool oyuncularının kişisel sosyal medya hesaplarından eğlenceli paylaşımlar yapmasına ve takım ruhuna da değinen Klopp; “Gerçekten eğlenceli ve kocaman bir grubumuz var. Melwood’un tamamı bu işte. Çocuklar bu konuda gerçekten canlılar, herkesin ne yaptığına ilgi duyuyor, herkesin ne yaptığına dair yorum yapıyorlar. Ox’un paylaşımları harika, insana iyi geliyor. Milner gibi çimleri kesmedim ama Ox dansını denedim. Muhtemelen düşündüğünüz kadar kötü dans etmedim. İnsanların bu süreci ciddiye alması gerek ancak biraz rahatlamaya ve nefes almaya da ihtiyacımız var. Şu anda evdeyiz ve evdeyken dışarıda yardım edecek bir şey yapamazsın. Biz sağlık çalışanı değiliz, bir süpermarkette çalışamayız. Bundan dolayı insanlar evde ve çocuklar onları mutlu etmek istiyor. Yasal anlamda doğru paylaşımların her zaman arkasındayım. Bu şekilde kendimizi diri tutuyor ve birlik oluyoruz” diye konuştu.