Klopp: “Daha sık final istiyoruz!”

Anfield’da West Ham‘ı ağırlamaya hazırlanan Liverpool patronu Jürgen Klopp, maç için basının karşısına geçti.

Manchester City’i takip etmekten ne kadar hoşlandığı hakkında Jürgen Klopp: İçinde bulunduğumuz durumdan memnunum, ancak bununla ilgili sorulardan hoşlanmıyorum çünkü zaten maçları kazanmışız gibi davranıyorsunuz. Yarın gerçekten kazanmak istiyorum ama kaybedersek buraya gelip şampiyonluk yarışının bittiğini söyleyeceksiniz. Bütün bu senaryolar için yeterli kapasitem yok. Bu kadar uzun senaryoları anlayacak kadar uğraşmıyoruz, zaten bir maça odaklanmayı her şeyden daha önemli buluyorum. En kötü zamanımızda değiliz ama önümüzde çok fazla zorluk var. Bir kovalama ya da takip havasında değilim, umarım West Ham’a karşı orada [Londra Stadyumu’nda] oynadığımızdan daha iyi bir şekilde oynarız.”

West Ham hakkında Jürgen Klopp: “Ben buraya geldiğimden beri birkaç kez kazanmaya yakın olduğundan eminim, umarım uzun süreler böyle ilerlerler. David adına gerçekten çok memnunum, o iyi bir meslektaş. Geçmişteki her şeyden sonra Everton’da başarılı bir dönem geçirdikten sonra, şimdi tekrar West Ham’da kendisi gibi oluyor ve akıllı transferler yapıyor. Onlar her açıdan güçlü bir taraf.”

Bu sezon kaybedilen iki maçın biri West Ham’a karşıydı, bunun hatırlatılması hakkında Jürgen Klopp: “West Ham’daki maçta kendimiz gibi değildik, en azından %100 değildik, yani onlara karşı olmamız gereken de bu. Diğer takımın gol atmasını o gün yaptığımızdan daha zor hale getirmelisiniz. Kesinlikle, ilk maçtan daha iyi olmalıyız.”

Beş yedek oyuncu konusu hakkında Jürgen Klopp: “Bütün dünya bunu yapıyor ve bu şekilde futbola yardım ediyorlar. Bunu gerçekleşene kadar tartışmalıyız çünkü bu, hepimiz için çok gerekli.”

Carabao Cup zaferinin ardından kadrosu hakkında Jürgen Klopp: “Özellikle Wembley’de sansasyonel bir atmosfere sahip özel bir final boyutundaydı. Bunu koklamak, bunu deneyimlemek gerçekten harika. Bunu daha sık yapmak istiyorum, bu doğru. Bunu şimdi birkaç kez söyledim, bitiş düdüğü ya da son atış, gerçekten Şampiyonlar Ligi finalinden farklı hissettirmedi. Harikaydı ve bunu daha sık istiyoruz.”

Sakatlıklar hakkında Jürgen Klopp: “Thiago bizimler birlikte olmayacak, şu an onunla beraber değiliz. Matip ise hasta ve bunu doğrulamam gerekiyor. Curtis Jones ve Naby Keita değerlendirilecek, Roberto Firmino’nun da Pazar günü antrenmanlara devam etmesi bekleniyor.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/