Klopp, “Chelsea bana Dortmund’u hatırlatıyor”

Premier Lig’in altıncı haftasında oynanacak olan Chelsea-Liverpool maçı öncesi Jürgen Klopp Chelsea’yi ve maçı değerlendirdi.

Alman teknik adam, Lampard’ın genç Chelsea’sini izledikçe Borussia Dortmund yıllarını hatırladığını ve benzer pozisyonlarda olduklarını söyledi. Klopp, “Dortmund yıllarımda herkes takımımım genç olduğunu söylüyordu. Onlar genç oldukları için oynamadılar, iyi oldukları için forma giydiler. Chelsea’de de durum böyle. Yaz aylarında Pulisic’i takıma kattılar. 50-60 milyon gibi bir para ödediler, paradan emin değilim fakat etrafındaki oyuncularda onun kadar değerli. Tammy Abraham şu an en az 60 milyon sterlinlik bir oyuncu. Mason Mount aynı şekilde yüksek bir değere sahip o değilse bile Odoi o rakamları hak ediyor bile. Jorginho genç değil fakat ligde uzun zamandır yer almıyor. Kante sanki bir 20 yıl daha oynayacak gibi sahada yer alıyor. Pedro, Giroud, Willian, Kovacic ve görev almayan Batshuayi var. Transfer yasağının kötü etkilemediği tek takım Chelsea diyebilirim” dedi.

Sözlerine Chelsea ile oynanacak maçı değerlendirerek devam eden Klopp, “Sonuç almak için oraya gidiyoruz fakat bir garanti veremeyiz. Oldukça güçlüler ve evlerinde oynuyorlar. Maçları kazanmak için birden fazla yol var doğru yolu bulmalıyız. 2016 yılında büyük takımları yenebildiğimizi zaten göstermiştik. Şu an her kulvarda iyi olduğumuzu gösteriyoruz. Hiçbir şeyin garantisi yok” diye konuştu.

Leave a Comment