Klopp: “Burnley maçının hiçbir garantisi yok!”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, Burnley maçı öncesi birçok konuya değindiği uzun bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Basın toplantısında birçok konuya parmak basan ve uzun uzun açıklamalarda bulunan Alman menajer, sözlerine ilk olarak oyuncularının durumları hakkında bilgi vererek başladı. Thiago, Fabinho, Van Dijk özelinde geçen konuşmalarında birçok farklı oyuncusuna da dikkat çeken Klopp; “Fabinho’nun durumu çok özel, bu gerçekten özel bir durum. Fab burada ve yapabileceğini yapıyor. Hepimiz onunla birlikte aynı şeyleri hissediyoruz, ona ve ailesine taziyelerimizi ilettik. Şu an sahip olduğumuz tüm sevgi ve sıcaklık ile ona destek oluyoruz. Burnley maçında bizimle birlikte olmayacak, bundan sonrası gizlidir. Özel bir durum! Henderson ve Thiago hakkında ise şunları söyleyebilirim. Maçlara dönmek için artık çok daha yakınlar ve iyi görünüyorlar. Şimdi bir karar vermemiz gerekiyor. Antrenmanda gerçekten iyi görünüyorlardı ve artık bazı kararlar vermek bana kalmış” dedi.

Sözlerine diğer oyuncuları özelinde devam eden Klopp, “Virgil’in dönüşünden şaşırtıcı bir şekilde etkilenmedim, sezon öncesi bizimle dört buçuk hafta geçirdi. Geçen hafta antrenman yaptığı gibi oynadı, bu yüzden onu geri aldığımız için gerçekten mutluyuz. Virgil bizim için çok değerli. Naby ve Oxlade… Çok değerliler, her şey müsait olmak ve momentumu kullanmakla ilgili. İşte bu futbol. Hayatta şans olmadan, genellikle yanlış tarafta olursunuz ve yanlış zamanda sakatlandığınızda futbol treni asla beklemez, bu yüzden onları en iyi durumda tutmalıyız. Oyuncuların kalitesinden hiçbir zaman şüphe duymadık. Onlara sahip olmak harika hissettiriyor. Kadromuzda çok sayıda iyi oyuncu var ve gerektiğinde onları değiştireceğiz” diye belirtti.

Oyuncu durumlarını güncellemesinin ardından odağını Burnley maçına çeviren Klopp, geçtiğimiz sezon 68 maçlık iç saha yenilmezlik unvanını kaybettikleri Burnley maçı hakkında gelen soruyu yanıtladı. Klopp, “O maçı çok kez düşünmedim, garip bir maçtı. Evet, kaybettik ve futbol böyle. Bunun bu oyunla hiçbir ilgisi yok. Şimdi ilk ev maçımızı seyircilerimizin önünde kazanmak için her şeyi deneyeceğiz. Biz bundan zevk almak istiyoruz, bu sadece pozitif kaldığınız zaman gerçekleşebilir. Özellikle Burnley’e karşı hiçbir garantisi yok çünkü sizi rahatsız edebilirler, Sean Dyche orada harika bir iş çıkarıyor. Bize karşı sinir bozucu olabilirler. İyi set parçaları var ve net bir oyun oynuyorlar. Maç boyunca pozitif kalmak istiyoruz” dedi.

Son olarak taraftarlar hakkında da görüşlerini belirten Klopp, Liverpool’un LGBT+ taraftar grubu Kop Outs ile gerçekleştirdiği toplantıdan da bahsetti. Klopp, “Bence sadece yapılması gerekliydi. Bunun hakkında konuşmak önemliydi. Destekçilerimiz hakkında çok şey biliyorum ama bir şeyi netleştirmeye yardımcı olabilmek çok önemli. O zaman bizim görevimiz tam olarak bu, bir şeyler yapmalıyız ve bunun için çalışıyoruz. Onlardan çok şey öğrendim. Eğer her şey yolundaysa, tamam! Her şey iyi gözüküyor. Herkesi çok özledim, taraftarlarla tekrar beraber olmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com//