Klopp: “Buraya adapte olmaya çalışıyor”

Jurgen Klopp, Naby Keita’nın Liverpool’a katılmasından bu yana RB Leipzig döneminde oynadığı seviyeye gelemediğini ve Adam Lallana’nın da geldiğinden bu yana en iyi dönemini yaşadığını belirtti.

Naby Keita’nın İngiltere’ye hala adapte olamadığının altını çizen Jurgen Klopp, oyuncunun kendisine güvenerek oynaması gerektiğini söyledi. Oyuncunun şu anki performansıyla Liepzig döneminin altında kaldığını kabul eden Klopp, hala oyuncunun potansiyeline inandığını vurguladı.

Alman menajer Keita’nın hala güven arayışında olduğunu itiraf etti. Oyuncunun yakın zamanda takımla olup olmaması ile ilgili sorulan soruya Klopp, “Hayır, bazen öyle olabilir. Onunla konuştum. Naby ile her şey yolunda. Onunla tamamen mutluyum. Liepzig’teki en iyi zamanında böyle mi oynuyordu? Hayır ama yine de buraya adapte olmaya çalışıyor” dedi.

Keita ile ilgili konuşmaya devam eden Klopp, “Her gün onunla birlikteyim ve buraya gelmesi için çok şeye sahip olduğunu biliyorum. Her oyunun üzerinde etkisi var. Herkes sadece sezonun başında değil, ligin ilk yarısında ne kadar zekice oynadığını gördü. Örnek verirsek Tottenham maçı onun için fantastik bir maçtı. Ardından PSG maçında değişikliğe gitti. Bununla ilgilenmelisiniz, sakatlıklar her yerde var. Genel olarak biraz hayal kırıklığı yaratmadı diyemem ama harika bir oyuncu ve onunla burada olduğum için çok mutluyum. Gerçekten ortak geleceğimizi dört gözle bekliyorum. Gelecekte yapacağı çok şey var” diye konuştu.

“EN İYİ DÖNEMİNİ YAŞIYOR”

Son zamanlarda takımdan kiralık olarak ayrılacak haberleri çıkan Lallana hakkında da konuşan Alman menajer, oyuncunun en iyi döneminde olduğunu söyledi.

Jurgen Klopp, Adam Lallana’nın ‘sıra dışı’ bir durumda olduğunu ve Liverpool menajeri olmasından bu yana en iyi Lallana’yı gördüğünü belirtti.  Klopp, “Adam, aslında olağanüstü bir durumda. Birkaç kez söyledim belki, ama inanılmaz. Son maçta çok yakındı, başlıyor muyuz yoksa başlamıyor muyuz? Gerçekten iyi. Her zaman hayatta deneyimlerinizden ders alırsanız, geri döndüğünüzde çok fazla şey öğrenirsiniz. Adam, her zaman isteyen bir oyuncu mümkünse günde 4 maç yapsak hepsinde yer almak ister. O gerçekten, en iyi anında, onu tanıyorum. Bir insan olarak harika ve sezonumuzda büyük bir rol oynayacak” dedi.