Klopp: “Az parayla özel iş yapılabileceğini gördük!”

Liverpool patronu Jürgen Klopp, Premier Lig’in yeni yüzü Brentford ile karşılaşacakları maç için düzenlenen basın toplantısında takımı ve oyuncuları hakkında düşüncelerini paylaştı. Alman menajer ayrıca rakibi hakkında pozitif fikirlerini dile getirdi.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık sorunu yaşayan oyuncuları ve akademinden kadroya dahil olan gençler hakkında başlayan Jürgen Klopp, kendisine yöneltilen isimler hakkında konuştu. Thiago ve Naby sorularının üzerine düşüncelerini aktaran Klopp, “Thiago’nun durumu hakkında kesin bir şey diyemem. Uluslararası aradan sonra muhtemelen daha net bir şekilde aramızda olur. Daha erken bir şeyin mümkün olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden onun nasıl geliştiğini görmemiz gerekecek. Naby’nin durumunda ise kesinlikle ciddi bir durum yok, ancak yaşadığı sakatlık onu bu hafta maçtan uzak tutacak. Belki beklediğimizden daha uzun da olabilir ama şu an için durum bu. Açıkçası acı verici ama oyuncular iyi bir sezon öncesi geçirdikten sonra bunları yaşamaları bizi üzüyor. Genç oyuncular için ise yeni fırsatlar doğuyor. Harika bir sezon öncesi geçirdik ve birçoğu neredeyse tüm kamp dönemi boyunca bizimleydi. Harika bir iş çıkarıyorlar ve bir sürü gerçek yetenek geliyor. Norwich’e karşı gösterdikleri ile sadece ben değil, herkes ne kadar iyi olduklarından etkilendi” dedi.

Oyuncularının kişisel durumlarının ardından rakibi Brentford hakkında konuşan Alman menajer, rakibini yaptıkları işten dolayı takdir etti. Klopp, “Kesinlikle harikalar. Thomas Frank’in basın toplantısını izledim ve son yıllarda izlediğim en eğlenceli şeylerden biri gibiydi. Gerçekten güzeldi. Oynadıkları futbol da gerçekten çok güzel. İnanılmaz oynuyorlar ve organizasyonları çok özel. Bu yüzden Thomas ve Brentford inanılmaz bir iş çıkarıyorlar. Daha az parayla bile gerçekten özel bir şey yaratabileceğinizi gösteriyorlar. İyi eğitilmiş bir futbol takımı. Herkes ne yapacağını biliyor, herkes fazladan iş yapmaya hazır. Onları Arsenal maçından sonra kutlama yaparken gördüm, bunun onlar için ne anlama geldiğini görmek kesinlikle harikaydı. Biz ne yaptığımızı biliyoruz, onları beklememiz gerekiyor” dedi.

Sözlerine rakibiyle devam eden Klopp, “Bütün takım hayatlarının son maçıymış gibi savunma yapıyor ve bu gerçekten etkileyici. Şimdiye kadar gösterdikleri performans nedeniyle onları tebrik ederim. Sahip oldukları başlangıç ​​gerçekten iyi ve eminim ki herkes bundan memnun. İlginç bir maç olacak çünkü gerçekten canlı ve yüksek tempolu iki takım karşı karşıya gelecek. Ev sahibi takımın seyircisi etkili olacaktır, yapmamız gereken tek şey ortamı biraz sakinleştirmek. Çünkü ayrıyız. Tarihlerinin en iyi sezonunu yaşamalarından memnunum, onları kutluyorum” diye belirtti.

Son olarak Premier Lig’in her şeyi normale çevirme planları hakkında konuşan Klopp, pandeminin ardından yapılacakların oldukça fazla olduğunu söyledi. Geçmişteki normalliği özlediğini belirten Klopp, atılacak adımları desteklediğini belirtti. Klopp, “İşler yeniden gözden geçirilmeliydi, bu yüzden uzun bir aradan sonra geri dönebileceğimizi düşünmeye başlamak iyi hissettiriyor. Futbol gerçekten atmosferle ilgili. Bunu hepimiz biliyoruz. Stadyumda ne kadar çok insan olursa, atmosfer o kadar iyi oluyor. Doğru pozisyonda ne kadar çok insan olursa, atmosfer o kadar iyi olacaktır. Kop’ta insanların ayakta durmak istediğini biliyorum, bazı şeyleri test edip normale dönmemiz herkes için iyi gözüküyor. Yeniliklere açığım ve eminim insanlar artık daha sorumlu davranıyor. Merakla bekliyorum” dedi.

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/