Klopp: “Artık birbirimizle konuşmaya başlamalıyız!”

Premier Lig’e geri dönen Fulham ile karşılaşacak olan Liverpool‘da patron Jürgen Klopp, maç için düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Fulham kadrosundan takımına katılan Fabio Carvalho hakkında Jürgen Klopp: “Fabio Carvalho muazzam bir yetenek, gerçekten harika bir çocuk, ona sahip olduğumuz için gerçekten mutluyum. Bizim için çok önemli çünkü artık bu yaş grubuna güveniyoruz ve onların 22, 23’e kadar gelmelerini bekliyoruz. Aynı şekilde Harvey Elliott hazır olduğu gibi o da hazır. Bizim için gerçekten önemli bir oyuncu olacak.”

Diogo Jota’nın yeni kontratı hakkında Jürgen Klopp: “Onu kadroma geri aldığımda çok heyecanlanacağım. O gerçekten çok iyi bir oyuncu, kulüp için özel ve büyük bir bağlılığı var. Sınırına bile yaklaşmadı, çok daha fazlasından bahsediyorum. O çok zeki bir insan ve zamanla daha da gelişebilir, bunun için gerçekten heyecanlıyım. Bu bir kazan-kazan durumu. Onun etrafta olması iyi çünkü oldukça iyi bir karakter ve farklı alanlarda başarılı olmak için ne yapması gerektiğini iyi biliyor.”

Dünya Kupası’nın yeni sezonu nasıl etkileyeceği konusunda Jürgen Klopp: “Sorun Dünya Kupası’nda oynayan oyuncular ve bu kimse için iyi değil ama bunun olacağına uzun zaman önce karar verildi çünkü herkes doğru nedenleri söylüyor. Final ya da yarı finale kadar ulaşırsanız oldukça meşgul olacaksınız, hemen ardından ligler başlıyor. Buraya gelmeden önce bu konuda hiç kızgın değildim ama konuşmaya başlayınca sinirleniyorum. Benim sorunum herkesin bildiği kadar doğru değil, kimse bu konuda yeterince konuşmuyor, o yüzden değişmesi gereken bazı şeyler var. Bir şeyler değişmeli. Bunu düzgünce konuşup FIFA, UEFA, Premier Lig ve FA orta yolu bulmalı, herkes için en doğru adımı atmalı, artık birbirimizle konuşmaya başlamalıyız. Oyunun en önemli kısmı oyunculardır. Elbette herkesin kendi çıkarları vardır ama bu işimizi kolaylaştırmaz. Bu Dünya Kupası yanlış zamanda olacak, yanlış nedenle oluyor ama her şey şu an için yolunda gözüküyor.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/