Klopp, “40 oyuncumuz yok!”

Liverpool menajeri Jürgen Klopp, geçtiğimiz günlerde takımını yoğun maç fikstüründen dolayı Carabao Cup’tan çekebileceğini belirtti. Liverpool menajeri, İngiliz ekiplerinin yoğun maç trafiğinden dolayı zarar gördüğünü vurguladı.

Arsenal’i nefes kesen maç sonucunda eleyen ve yoluna devam Liverpool, Aralık ayında lig dışında hem Carabao Cup hem FIFA Dünya Şampiyonası’nda çakışan maç fikstürüne sahip. Konu hakkındaki görüşlerini sert bir dille ifade Alman teknik adam, herhangi bir düzenleme gelmemesi durumunda Carabao Cup’tan çekileceklerini vurguladı. Klopp, “Aşırı fazla maça çıkıyoruz. 40 oyuncu ile kadro kuramazsanız. Onların parasını öderken onları tatile gönderemezsiniz. Eğer uluslararası bir oyuncuysanız ve dünyadaki tüm büyük yarışmaları oynuyorsanız, o zaman yılda iki haftanız var. Bu gerçek. Carabao Kupası için burada oyuncu bırakamayız. Katar’da oynayacaksak, iki farklı Liverpool’a ihtiyacımız var. Bu şekilde çalışmaz. Bir karar vermeliyiz ve bir karar vereceğiz ama henüz değil” dedi.

Aston Villa menajeri Dean Smith ise kulübünün Carabao Kupası bağlanma tarihlerinde olası bir değişiklik hakkında Liverpool ve EFL ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Klopp’un isyanına ise bir başka isimden daha destek geldi. Manchester City menajeri Pep Guardiola da Jürgen Klopp’un yoğun maç fikstüründen ve çakışan maç günlerinden şikayetçi oldu.

Leave a Comment