King, “United’a transferimin gerçekleşeceğini düşünmüştüm”

Bournemouth yıldız forveti Joshua King, ara transfer döneminde Manchester United’a gerçekleşmeyen transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

Norveç’ten İngiltere’ye Manchester United’ın altyapısına transferi ile adım atan King, geçtiğimiz günlerde Manchester United’a transferi ile gündeme gelmişti. Bournemouth forması giyen yıldız oyuncu, gerçekleşmeyen transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. King, “Burada konuşmalarım hakkında dikkatli olmalıyım. Küçük bir parçam bu transferin olabileceğini düşündü. Elbette hayallerime ve hedeflerime ulaşmak için 16 yaşında İngiltere’ye gelişimi düşünmem duygusaldı. Hayallerimi Manchester United’da gerçekleştirmek istedim fakat gerçekleşmeyince ayrılmak zorunda kaldım. Tüm bunlardan sonra isminiz Manchester United ile anılınca ve masada bir teklif olunca 16 yaşındaki çocukla aynı hislere kapılıyorsunuz. Transferin gerçekleşeceğini düşünmüştüm” dedi.

Genç yaşında Manchester United’a imza atan King, United kariyeri boyunca birçok takıma kiralanmıştı. United’ın ardından Blackburn forması terleten oyuncu, 2015 senesinde bedelsiz olarak Bournemouth’a katılmıştı.

Ara transfer döneminde birçok isimle anılan Manchester United ise kiralık olarak kadrosuna Odion Ighalo’yu kattı.

Yaşanan bu sürecin ardından Bournemouth menajeri Eddie Howe ise oyuncunun transferinin gerçekleşmemesine rağmen kötü bir etki yaratmayağını ve kariyerine Bournemouth ile sorunsuz devam edeceğine inandığını vurguladı.

Leave a Comment