Kepa kendi kaderini çiziyor!

Chelsea patronu Frank Lampard, kadro şansını kaybeden Kepa’nın kaderinin kontrol altında olduğunu vurguladı.

Frank Lampard, Kepa Arrizabalaga’nın kaleci Chelsea’de yerini tekrar kazanmak için savaşmaya devam ederken kendi kaderini kontrol ettiğini söyledi. 2018’de Athletic Bilbao’dan 71,6 milyon sterlin karşılığında Chelsea’ye gelen Kepa, Ocak ayından itibaren formaya hasret durumda.

Kepa ile olan ilişkisi hakkında sorulan soruya Lampard, “İlişkim iyi. Mutlu olacak 20 ya da daha fazla oyuncum var; hepsini aynı anda mutlu edemem. Beklediğim tek şey Kepa’nın verdiği eğitimde profesyonellik. Her pozisyon için aynıdır eğer katılmıyorsanız takıma girmeye çalışmak için iyi antrenman yaparsınız. Oynarken sizi takımda tutan performans seviyelerinde oynarsınız ve oynamak zorundasınız. Benim onlardan beklentilerim bu yönde. Her oyuncu kendi kaderini kontrol ediyor. Kepa’nın antrenmanı iyi, ama Willy Caballero da iyi antrenman yapıyor. Oldukça iyi oynuyor. Bayern Münih’e karşı gerçekten çok iyi kurtarışlar yaptı. Orada bir rekabet var ve bunu dikkate alarak tercih yapacağım. Kadroya girmek için her zaman çaba göstermelisiniz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde çıkan Kepa’nın ayrılma haberlerini saçmalık olarak değerlendiren Lampard, “Birkaç saçma şey okudum. Her oyuncu performansıyla burada kalmayı hak ediyor. İlişkilerden daha önemli olan gerçek performanslar. Sonuçların nasıl olacağını hep birlikte göreceğiz. Tek istediğim şey alabileceğimiz en iyi sonuçları alabilmemiz. Kulübün verdiği kararlar var fakat bunları konuşmak için erken. Yaza daha çok var şu an için uydurulan her şey yanlıştı” ifadelerini kullandı.

Leave a Comment