Kean İtalya’ya dönmeli!

Everton’ın geçtiğimiz yaz büyük umutlarla Juventus’tan kadrosuna kattığı genç golcüsü Kean hakkında babası önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz transfer dönemi 27 milyon sterlin karşılığında Everton’a katılan Kean hakkında babası, genç oyuncunun Everton’a katılarak büyük bir hata yaptığını söyledi. Centro Suono Sport‘a konuşan Jean, “Oğlumu İngiltere’ye göndermek bir hataydı, çünkü hala çok genç, Everton’da iyi hissetmiyor, bu transferden hoşlanmadım. Umarım en kısa sürede İtalya’ya geri döner, umarım Roma’ya gider, ama önemli olan buraya gelmesidir” dedi.

Sözlerine devam eden Jean, oyuncunun menajeri olan Mino Raiola’yı da topa tuttu. Raiola’nın Kean ile herhangi bir şekilde ilişki kurmadığını ve sorumsuz davrandığını belirtti. Jean, “Raiola ile bir ilişkim yok, onunla hiç karşılaşmadım, beni görmek istediğini bile sanmıyorum. Oğlumdan 14 yaşındayken vekalet talebinde bulundu ve eski karımla birlikte onu İngiltere’ye götürmek istedi. Şimdi oynadığı Everton’da iyi bir pozisyonda değil. Bence yurtdışında bir deneyime sahip olmadan önce birkaç yıl daha beklemesi gerekiyordu. İtalya’ya geri dönme olasılığı varsa, umarım onun kariyerini ​​mahvetmemek için yapabilir. Kendisin yıllar önceden bana borcu var” diye konuştu.

Everton forması ile dokuzu Premier Lig’de olmak üzere toplamda 11 maça çıkan genç oyuncu henüz fileleri sarsamadı ve sadece bir asist üretebildi.

Leave a Comment