Kaptan sözleşme yeniledi!

Southampton, takım kaptanı James Ward-Prowse ile sözleşme yeniledi. Ward-Prowse evi olarak gözüken Southampton ile beş yıllık sözleşme imzaladı. Sekiz yaşındayken kulübe katılan Ward-Prowse, geçtiğimiz sezon takımının Premier Lig’de çıktığı tüm maçlarda sahadaydı.

Transfer döneminin açılmasıyla Tottenham’a katılan Pierre-Emile Hojbjerg’den sezonun sonuna doğru kaptanlığı devralan James Ward-Prowse, geçtiğimiz sezon Southampton’ın ligi 11. sırada bitirmesinde büyük bir pay sahibiydi. Yeni sözleşmeye imza atan kaptan kulübün resmi kanallarına açıklamalarda bulundu. James, “Sanırım herkes takımımın benim kalbime çok yakın olduğunu biliyor. Burada sekiz yaşında bir çocuk olarak başladım ve ilk takıma çıkmak gibi bir hedefim vardı. Kulübe olan minnettarlığım çok büyük çünkü içindeki insanlar ve altyapı, profesyonel futbol oynamak isteyen genç bir çocuk olarak hayalimi takip etmeme izin verdi. Bunun bizim için gerçekten heyecan verici bir dönem olduğunu hissediyorum. Takım olarak kimliğimizi yeniden kazandığımızı düşünüyorum ve kulüp olarak gidebileceğimize inandığımız doğru yönde ilerlediğimizi düşünüyorum” dedi.

Southampton teknik direktörü Ralph Hasenhuttl da oyuncusu hakkında olumlu düşünceleri belirtti. Ralph Hasenhuttl, “Daha önce Prowsey’nin Southampton Futbol Kulübü’nün her şeyini gösteren bir oyuncu olduğunu söylemiştim. Burada yaşadığı şey bir oyuncu geliştirilme hikayesi değil, aynı zamanda çalışmalarında gösterdiği bağlılık ve tutum. Ben geldiğimde çok fazla oynamıyordu ama oyununu her yönüyle geliştirip üzerinde çalıştı ve bu yüzden şu anda bulunduğu seviyeye ulaştı. Herkesin bildiği gibi kulübe tutkusu var ve buradaki herkes tarafından saygı görüyor. Onun özellikle genç oyuncularımız için bir rol model olduğunu biliyorum ve tüm bunlar onun uzun vadeli bir kaptan olmak için doğru seçim olmasının nedenleri. Bu takımın ve bu kulübün önemli simgelerinden biri. Bizimle beraber olmaya devam edeceği için mutluyum” ifadelerini kullandı.