Kaptan gemiyi terk etmedi!

Aston Villa kaptanı Jack Grealish, beş yıllık yeni bir anlaşma imzalayarak geleceğini kulübe adadı.

24 yaşındaki oyuncu, bu yaz Manchester United ve Arsenal dahil olmak üzere birçok kulüp tarafından takip ediliyordu. Geçtiğimiz sezon Premier Lig’de gösterdiği performansla Aston Villa’dan ayrılarak kariyerini bir üst seviyeye çekmesi beklenen Grealish, kaptanlığını yaptığı takımdan ayrılmama kararı aldı.

Grealish’in yeni sözleşmesi, mevcut anlaşmasına kıyasla önemli bir maaş artışı ve daha büyük bir satın alma maddesi içeriyor. Sözleşmenin imzalanmasıyla düşüncelerini ifade eden İngiliz oyuncu, “Geleceğimi Villa’ya adadığım için sevinçliyim. Burası benim kulübüm, evim ve burada çok mutluyum. Takım sahipleri bana ne kadar iddialı olduklarını ve Aston Villa’yı nasıl inşa etmek istediklerini açıkça belirttiler. Önümüzde heyecan verici zamanlar var ve bunun bir parçası olmaktan çok mutluyum” diye konuştu.

Grealish’in ardından Aston Villa CEO’su Christian Purslow da açıklamalarda bulundu. Purslow, “Jack, Aston Villa’nın simgelerinden biri. Buraya altı yaşında yerel bir çocuk olarak katıldı ve şu an İngiltere’nin en iyi oyuncularından biri. Uluslararası arenada milli takım formasını giydi. Onun etrafında iyi bir takım kurmaya kararlıyız. Sözleşmesini uzattığı ve kendisini sevdiği kulübe adadığı için mutluyuz” dedi.