Jürgen Klopp aceleci davranmak istemiyor!

Burnley deplasmanı için hazırlıklarını sürdüren Liverpool patronu Jürgen Klopp, hafta sonu oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sadio Mane ve Jordan Henderson hakkında Jürgen Klopp: “Sadio müsait olacak mı? Bu soruyu sık sık duyuyoruz ve bunun cevabını öğrenmemiz gerekiyor. Antrenmandan sonra bir karar vereceğiz. Fiziksel olarak onun için son birkaç günün nasıl geçtiğini görmeliyiz. Acele bir karar almamalıyız. Henderson ise takıma geri dönecek, herhangi bir aksilik olmazsa Pazar günü bizimle beraber olacak.”

Gösterdiği performansla takdir toplayan yeni transfer Luis Diaz hakkında Jürgen Klopp: “Yetenek ve karaktere sahip, bunlar her şeyi açıklamaya yetiyor. Yeni bir oyuncudan gördüğüm en iyi ilk performanslardan biri ama nasıl adapte olduğunu zamanla görmemiz gerekiyor, acelesi yok. Sadio burada değildi ve Mo yoğun bir turnuvadan döndü. Bunlardan dolayı onunla başlamak çok iyi bir seçenekti.”

Burnley hakkında Jürgen Klopp: “Burnley’i Manchester United’a karşı izlemekten zevk aldım. Bu durum Premier Lig’i çok iyi açıklıyor. Ürettikleri kaliteye göre inanılmazdılar. Doğru bir takım performansıydı. Hala ligde kalmaları için büyük bir olasılık var. Yeni bir forvet Wout Weghorst getirdiler. Maçı izlediyseniz, onun canlı bir çocuk olduğunu görürdünüz. Sahanın her yerinde çok aktifti. Burnley, bir oyunda olması gereken tüm fiziksel özellikleri istiyor. Her zaman topa sahip olamazlar ama topa sahip olduklarında çok iyidirler. Sahanın her yerine yayılıyorlar, fiziksel üstünlükleri inanılmaz, duran toplarda tehlikeliler. Onların neler yaptığını benim kadar iyi biliyorsunuz. Kolay olmayacaktır.”

Kaynak: https://www.liverpoolfc.com/