Jota, “Liverpool formasıyla sahaya çıkmak için sabırsızlanıyorum”

Liverpool, Wolverhampton forması giyen Portekizli hücum oyuncusu Diogo Jota’yı kadrosuna kattığını resmen açıkladı. Gün içinde Hoever’in Wolves’a transferinin açıklanmasının ardından Liverpool’da yeni forvetini tanıttı.

Yeni takımında 20 numaralı formayı giyecek olan Diogo Jota, Liverpool’un resmi web sitesine transferini değerlendirdi. Jota, “Bu benim ve ailem için gerçekten heyecan verici bir an. Çocukluğumdan beri ve şimdi Liverpool gibi bir kulübe katılmak için çok çalıştım. Bu takım ile oynamak için sabırsızlanıyorum. Dünyanın en iyi takımlarından biri hatta şu anda en iyisi. Premier Lig’e baktığınızda, Liverpool’u her zaman ülkenin en büyük takımlarından biri olarak görüyorsunuz, bu yüzden hayır demek imkansız. Bu yüzden sadece buraya gelerek elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz ve umarım gelecekte Liverpool için iyi bir seçenek olabilirim” dedi.

Sözlerine devam eden Portekizli oyuncu, taraftarlara güven mesajı verdi. Jota, “Sanırım bir takım oyuncusuyum. Önde oynuyorum, işim gol atmanın ve asist sağlamanın bir yolunu bulmak. Benden bekleyebilecekleri şey bu. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım. Takıma her zaman mümkün olan en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağım. Taraftarlar bana güvenebilirler çünkü şimdi onlardan biriyim ve elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye belirtti.