Jordan “General” Henderson sözleşme uzattı

Premier Lig’de sezona rüzgâr gibi bir başlangıç yapan Liverpool son olarak kulübün sembol oyuncuları arasında yer alan kaptan Jordan Henderson ile sözleşme uzattı.

2011 yılında Sunderland kulübünden transfer edilen İngiliz orta saha oyuncusu, Liverpool formasıyla 283 maçta forma giyerken, 24 gol atmış, 2015 yılında Kırmızılılar ile 5 yıllık sözleşmeye imza atmıştı. Son olarak imzalanan sözleşmenin 3. yılı geride kalırken Liverpool, kaptanıyla 5 yıllık yeni bir sözleşmeye daha imza attı.

Henderson’ın 2023 yılına kadar sözleşmesini uzatması en başta Liverpool’un Alman çalıştırıcısı Jürgen Klopp’ü mutlu etti. İmzaların atılmasının ardından basına konuşan Klopp; “Henderson, bu modern çağda insanlara Liverpool futbolcusu olmanın ne demek olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

Henderson’ın takıma yaptığı liderliğin önemini de vurgulayan Klopp; “Omuzlarında dışarıdaki insanların farkında olmadığı kadar büyük bir yük taşıyor ancak o bu yükü üstlenmekten, sorumluluğunu almaktan asla çekinmiyor. O bizim liderimiz, “Generalimiz” ve ben ona tamamen güven duyuyorum” sözleriyle oyuncusunun kendisi ve kulüp için ne kadar büyük bir önem taşıdığını gözler önüne serdi.

Ayrıca Henderson’ın henüz 28 yaşında oluşuna da dikkat çeken Alman teknik direktör; “Onunla ilgili en güzel şey ilerleyen zamanda kendisini daha da geliştirebilecek olması” dedi.

2015 yılında 5 yıllık sözleşme imzalarken “Buradan başka futbol oynamak istediğim hiçbir yer yok” sözleriyle Liverpool’a ne kadar bağlı olduğunu gösteren Henderson ise; “Bu kulübün bir parçası olduğum için kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Uzun süreli bir kontrata daha imza attığım için çok mutluyum. Umarım uzun yıllar Liverpool forması giyebilirim. Burada ne kadar uzun süre kalabilirsem o kadar kalmak istiyorum” sözleriyle imzaladığı yeni sözleşmeden duyduğu memnuniyeti ortaya koydu.