Jordan Ayew kendine güveniyor!

Ganalı yıldız Jordan Ayew, Londra temsilcisi Crystal Palace’ın Premier Lig’e zorlu başlangıcından sonra daha iyi olacağından emin.

Ayew, bu sezon performansı ve henüz skora katkı verememesi nedeniyle sosyal medyada çok fazla eleştiriye maruz kalmıştı. Ancak yıldız forvet, Afrika Kupası’nda Etiyopya ile oynadıkları mücadelede bir yıl aradan sonra Gana Milli formasını tekrar sırtına geçirdi.

Ayew, Joy FM’e yaptığı açıklamalarda: “Ulusal takım ile kulüp takımları aynı değil. Gana, harika oyuncularla dolu büyük bir ülke. Crystal Palace da çok iyi bir takım ama burada yeniyim. Biliyorsunuz ki, yeni bir takıma uyum sağlamak kolay değil.” şeklinde konuştu.

27 yaşındaki yıldız isim, Swansea’de kiralık sözleşmesinin sona ermesiyle Palace’da istikrarsız bir görüntü çizdi. Bunun farkında olduğunu söyleyen Ayew, şüphelerin önüne geçmek için kararlı olduğunu söylerken, “En önemli şey, sıkı çalışmaya devam etmem. Çok daha fazla çalışacağım ve bir şeyleri değiştireceğim. Bundan eminim. Bunun ardından ödüllendirileceğimi de biliyorum. Kariyerim hiç kolay olmadı ama her zaman sıkı çalışmaya devam ettim. Yeteneklerimi biliyorum. Bu yüzden sorun yok.” dedi.

Jordan, kiralık olarak gittiği Swansea’de attığı 11 golle İngiliz futbolundaki en verimli sezonunun ardından Crystal Palace’a geri dönmüştü.