Jonjo Shelvey ve Matt Ritchie devam dedi!

Newcastle United, Jonjo Shelvey ve Matt Ritchie ile sözleşme yeniledi. İkili kendilerini 2023 yazına dek Newcastle’da tutacak sözleşmelere imza attı.

Ocak 2016’da Swansea City’den Newcastle’a katılan ve geldiği günden itibaren kulüp için önemli bir konumda yer alan Shelvey; yeni sözleşmenin ardından Newcastle United TV’e kendini evinde hissettiğini söyledi. 2016 yazında takıma katılan Matt Ritchie ise takımda kalıcı olmak istediğini dile getirdi. Shelvey ve Ritchie, Newcastle’ın Premier Lig’e geri dönüşünde önemli roller üstlenmişti.

Cumartesi günü oynanacak olan Southampton maçı öncesi kameraların karşısına geçen Newcastle teknik direktörü Steve Bruce, oyuncularının yeni kontratlara imza atmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Bruce, “Son birkaç yıldır çok iyilerdi ve onlara sahip olduğum için şanslıydım. Neyse ki bu konuda gerçekten iyi bir sonuç var. Her ikisi de neredeyse dört yıldır buradalar ve ekibin önemli isimleri oldular. Lige geri dönen takımın çekirdeği bugün hala burada ve bu ikisi onun içinde etkili oldu. Hepimiz Ritchie’nin neye benzediğini biliyoruz, asla sıkıcı bir günü yok. Jonjo’nun çok yetenekli bir futbolcu olduğunu biliyoruz. Umarım yakında birkaç tane daha sözleşme yenileriz” dedi.

Matty ve Sean Longstaff’ıun sözleşmeleri hakkında da yorum yapan Bruce, “Kulüple konuşuyorlar, umarım olumlu bir sonuç vardır. Bunun da çözülebileceğini umalım” diye konuştu.

Takım geleceği için bu işlemlerin erkenden yapılması gerektiğini vurgulayan Bruce, “Kontrat gelişmelerini şu an halletmemiz bizim için geleceği inşa etmekte kolaylık sağlar. Önümüze bakmamız için adımlar atmalıyız. Şu an için kulüp bu konuda çalışmalarını gerçekleştiriyor. Farklı isimlerle masaya oturabiliriz” dedi.

Leave a Comment