Jimenez takım arkadaşlarını ziyaret etti!

Arsenal maçında başına aldığı darbe sonucu kafatası kırılan ve tedavisi süren Raul Jimenez, uzun zaman sonra ilk kez Wolverhampton tesislerine geldi. Takım arkadaşlarını ziyaret eden Meksikalı golcü oyuncunun keyfinin iyi olduğu gözlemlendi.

Geçtiğimiz günlerde uzun süredir kaldığı hastaneden taburcu edilen Raul Jimenez hakkında Wolves kulübünden de sevindirici güncellemeler geldi. Wolves’ın resmi sitesinde yayınlanan açıklamada, “Kulüp doktorunun eşliğinde takım arkadaşlarını ziyarete gelen Meksikalı forvet Compton Park’ta sevgi ve gülümsemelerle karşılandı. Jimenez, hastaneden taburcu edildiğinden beri iyileşmekte olduğu evine dönmeden önce baş antrenör Nuno Espirito Santo ile birlikte seansın bir bölümünü izledi. Dünyanın dört bir yanından desteklerini ileten taraftarlar tarafından finanse edilen ve Steve Bull Upper Stand’ının üç bloğunu kapsayacak olan Jimenez’e destek mesajlı dev bir pankart; Raul’un evinden izlemeye hazır olduğu Aston Villa maçında sahada olacak” ifadeleri yer aldı.

Yaşadığı ağır ve üzücü sakatlığın ardından iyileşme sürecinde olan golcü oyuncu, sosyal medya hesabından ise sahalara geri dönmeyi dört gözle beklediğini belirtti. Son iki sezondur Wolves takımının gol kralı olarak kendisini kanıtlayan Meksikalı oyuncunun henüz sahalara ne zaman döneceği ise bilinmezliğini koruyor.

Dünyanın dört bir tarafından çeşitli taraftarların desteğini alan Jimenez için Manchester United oyuncusu Alex Telles de destek mesajları verdi. Telles, “Raul’a söyleyebileceğim şey, maalesef futbolda bu tür bir senaryo var. Bu normal değil ama oluyor. Ben de bunu yaşadım ve ona güç diliyorum. Kesinlikle iyileşecek ve Tanrıya şükür o kadar ciddi değildi; mümkün olan en kısa sürede oynamaya geri dönebilecek, en çok sevdiği şeyi yapıyor. Biz oyuncuların bu dayanışmaya sahip olması gerekiyor, iyi olmasını ve yakında iyileşmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: https://www.wolves.co.uk