Jesse Marsch tehlikenin farkında!

Watford maçı için basının karşısına çıkan Leeds United patronu Jesse Marsch, takımı ve rakibi hakkında açıklamalar yaptı.

Sakatlıklar hakkında Jesse Marsch: “Gerçek bir güncelleme yok. Tyler Roberts, Junior Firpo ve Patrick Bamford iyi ilerleme kaydediyor. Jamie Shackleton ise antrenmana çıkmak için neredeyse hazır ama şu an için tam olarak değil. Bence diğer oyuncuların çoğu oynamak için müsait ve sahaya çıkmaya hazırlar.”

Liam Cooper ve Kalvin Phillips’in kadroya dönmeleri hakkında Jesse Marsch: “Her ikisinin de grubumuza hem sahada hem de saha dışında büyük bir etkisi var. Liam’ın 90 dakikadan fazla cesur bir performans sergilediğini düşündüm ve kesinlikle en iyi oyuncularımızdan biriydi. Taktiksel olarak oyundan istediğimizi karşıladı. Grupla ilk maçında, takıma hızlı bir şekilde adapte olmasının gerçekten etkileyici olduğunu düşünüyorum. Kalvin’in ise sahada olması grubumuza denge kazandırdı, oyunun sakinleşmesine yardımcı oldu. Fazla bir şey yapmadığını, ancak sahada olmasının sadece varlığının bile çok şey ifade ettiği anlamına geldiğini söyledi. Bu isimlerin takıma geri dönmesi gerçekten harika ve bu hafta onları %100 performansa çıkarmak için kullanacağız. Cumartesi günü katkıda bulunmaya hazır olacaklar.”

Watford maçı hakkında Jesse Marsch: “Watford gerçekten disiplinli, savunmacı bir grup çünkü rakiplerine fazla bir şey vermek istemiyorlar. Oldukça organize ve kompakt kalıyorlar, bazen derinlerde savunma yapıyorlar, ancak geçiş anlarında inanılmaz derecede agresif ve ölümcüller. Watford’un topa sahip olduğunda tehlikeli olduğunun farkında olmalıyız. Yaklaşımımızda dengeli olduğumuzdan emin olmalıyız. Onlara hazırlanmak biraz zor çünkü çok sayıda oyuncuyu rotasyona sokuyorlar. Yetenekli bir grupları var, çok sayıda bire biri iyi oynayan oyuncuları var. Bu ligde maçlara hazırlanırken rakiplerin zayıf yönlerini bulmak çok zor. Watford’un puan tablosunda aşağıda olduğunu ve küme düşme mücadelesi verdiğini biliyorum ama Roy Hodgson onlarla iyi bir iş çıkardı, disiplinli ve organizeler.”

Roy Hodgson hakkında Jesse Marsch: “Onu yıllardır gittiği birçok farklı yerde izledim. İnanılmaz bir kariyeri oldu. Onun yaşında hala sahip olduğu tutku, takdir edilecek bir şey. O zaman ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yöneticinin hayatındaki bir yıl, 10 yıl gibi gelebilir. Kariyerinde başardıklarına çok saygı duyuyorum.”

Küme düşme mücadelesi hakkında Jesse Marsch: “Gerçek şu ki, hala küme düşme savaşındayız, bunu biliyoruz, aptal veya saf değiliz. Ama puan tablosuna bakmak, çalışma sürecimizi etkileyecek hiçbir şey yapmıyor. En iyi şey kendimizi kontrol etmek ve dış durumun ne olduğunu vurgulamamaktır. Buraya geldiğimden beri bu zihniyetle odaklanarak sakin ve disiplinli kalmaya çalışıyorum, bunun bizi olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum. Hiçbirimiz güvende olduğumuzu veya tamamlanmış bir proje olduğumuzu düşünmüyoruz. Her şey gün gün daha iyi olmak için çabalamakla ilgili.”

Kaynak: https://www.leedsunited.com/