Javi Gracia yeni sözleşmeye yakın

Javi Gracia, Watford baş antrenörü olarak yeni üç yıllık anlaşma imzalayacak.

Watford’un menajeri, Skysports kaynaklarına göre yeni sözleşme imzalamaya çok yakın. Gracia, Ocak 2018’de Marco Silva’nın yerine göreve gelirken 18 aylık bir kontrat imzalamıştı. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan menajerin yeni kontratla 3 yıl daha takımın başında kalacağı ifade edildi.

Pozzo ailesi yönetiminde Watford’u çalıştıran 10. menajer olan 48 yaşındaki Gracia, Silva’dan görevi devraldıktan sonra geçtiğimiz sezonu 14. sırada tamamladı. Gracia, 2011 yılında Malky Mackay’den sonra sözleşme uzatmak için görüşülen Watford’daki ilk patron olacak. Watford’un başında 28 maça çıkan Gracia, 11 galibiyet, 4 beraberlik ve 13 mağlubiyet elde etti. Maç başı puan ortalamasına bakıldığında ise 291 gündür takımının başında olan İspanyol çalıştırıcı, 1,32 maç başı puana sahip.

Javi Gracia sezona bomba giren Watford ile adeta Leicester şampiyonluk senesini hatırlatmıştı. Elde ettiği galibiyetler ile Ayın Menajeri ödülüne layık görülen Gracia’nın önünü Jose Mourinho’lu Manchester United kesmişti. Watford bu sezona elde ettiği galibiyetlerle kendine güvenli bir şekilde başladı ve 11 hafta sonunda 8. sırada bulunuyor. Milli ara öncesi cumartesi günü Southampton ile karşılaşacak olan Watford yukarılarda kalmayı sürdürmek istiyor. Geçtiğimiz hafta Newcastle United deplasmanından eli boş dönen Watford, milli ara öncesi Southampton maçında puan kaybı yaşamak istemiyor. Southampton cephesinde ise işler yolunda gitmiyor.