Jan Siewert, Huddersfield’i Premier Lig’de tutacağından emin

Huddersfield’ın yeni menajeri Jan Siewert, kulübü Premier Lig’de tutabileceğinden emin olduğu için işi üstlendiğini söyledi. 36 yaşındaki Alman çalıştırıcı, David Wagner’in geçen hafta kulüpten ayrılmasından sonra iki buçuk yıllık sözleşmeye imza atmıştı.

Huddersfield 23 haftası tamamlanan Premier Lig’de 11 puanla ligin dibinde yer alıyor. 17’inci sırada bulunan Newcastle United ile puan farkı ise on. Ancak takımın yeni menajeri Jan Siewert ligde kalmak için şanslarının olduğuna inanıyor. 36 yaşındaki Alman Huddersfield’ı uçuşa geçireceğini belirtti. Siewert, “Kendime güvenmeseydim burada oturmazdım. Çok çalışmamız ve elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Her şey için hazırlanmamız gerektiğini düşünüyorum. Geriye kalan 15 maçımız daha var şu an odaklandığım tek şey takımımla bu maçlara bakmak. Bu oyunlarda her şeyimi sahaya vereceğim” diye belirtti.

Premier Lig’in en genç menajeri olan Siewert, Huddersfield görevinden önce Dortmund U23 takımının başındaydı. Genç menajer Dortmund’un dışında Almanya milli takımının U17 ve U18 takımlarında da menajerlik deneyimi kazandı.

David Wanger’in Dortmund II’den ayrılıp Huddersfield’ın başına geçmesiyle Dortmund o görevi Siewert’a emanet etmişti. Aynı hikaye tekrar yazıldı ve David Wagner’den boşalan Huddersfield koltuğuna yine Siewert oturdu. Wagner ile karşılaştırılmaması gerektiğini belirten Alman menajer, “O harika bir menajer, burada olağanüstü şeylere imza attı. Onunla kıyaslanmam doğru olmaz. Şu an ise bu benim görevim ve burada kendime meydak okumak istiyorum. Dortmund tecrübemden dolayı harika futbolcularla çalışmak ne demek iyi biliyorum bunu burada sürmek istiyorum” dedi.