James Rodriguez imzayı attı!

Everton, Real Madrid’den Kolombiyalı orta saha oyuncusu James Rodriguez’i 22 milyon sterlin karşılığında transfer etti. 29 yaşındaki oyuncu Real Madrid ve Bayern Münih’te beraber çalıştığı Ancelotti ile üçüncü macerasına hazırlanıyor.

Transferin duyurulmasının ardından düşüncelerini belirten James; “Bu harika kulüpte, beni gerçekten iyi tanıyan bir menajerle birlikte olacağımdan dolayı gerçekten çok mutluyum. Burada harika işler çıkarmayı ve kazanmayı dört gözle bekliyorum. Herkes bunu istiyor. Buraya gelişmeye, daha iyi olmaya geldim. Ayrıca buraya takımın kazanmasına, iyi ve eğlenceli futbol oynamasına yardım etmeye geldim. Onunla daha önce iki farklı kulüpte harika zamanlar geçirdim. Bu, buraya gelmek için büyük bir sebepti” dedi.

Transferi yorumlayan bir başka isim ise Leon Osman oldu. Leon Osman, “James’in kendisini iyi tanıyan, hayranlık duyan ve saygı duyan bir koçu var. Bu, Everton’ın şu anda sıraya girmek isteme şekline çok uygun. James’in 4-4-2’de veya daha derin, merkezi bir rolde geniş bir orta saha pozisyonunda olduğunu, bir sürpriz unsuru olarak geldiğini hayal edebilirsiniz ve Richarlison olsaydım, bu konuda dudaklarımı yalıyor olurdum. James’in Richarlison ile Kolombiya milli takımı için Radamel Falcao ile yaşadığı ilişkiyi yeniden canlandırdığını hayal edebilirsiniz” diye belirtti.