Jackson: “Herkes ne yapması gerektiğini biliyor!”

Ligde kalmak için çalışmalarını sürdüren Burnley‘nin geçici menajeri Mike Jackson, zorlu Tottenham deplasmanı öncesi basının karşısına çıktı.

Nisan ayında ayın menajeri ödülünü kazanması üzerine Mike Jackson: “Bu sevindirici ama bunun için yarışan menajerleri düşündüğünüzde alçakgönüllü olmalıyım. Katılan herkesin büyük bir grup çalışması oldu ve gerçekten çok çalıştığımızı biliyoruz, alınan ödül bunu yapmaya devam etmemiz gerektiğini gösteriyor.”

Sakatlıklar hakkında Mike Jackson: “Jack Cork bugün antrenman yapıyordu, James Tarkowski’yi bekliyoruz. Jay Rodriguez ve Ben Mee ise bireysel koşuya çıkıyor. Matej Vydra çapraz bağlarından ameliyat olmak zorunda kaldı ve durumu şu ana dek iyiye gitti. Vydra, Watford’a karşı yırtık bir çapraz bağ ile 60 dakika oynadı. Nasıl yaptı, bunu hala bilmiyorum. Buraya geldiğimden beri harikaydı. Ameliyatı iyi gitti, bu yüzden onun için artık her şey geri dönmekle ilgili. Delikanlı için üzüldüm, ancak onun için olumlu hissediyorum.”

Ligde kalma durumları ve takım planları hakkında Mike Jackson: “Grubunuza uygun olanı planlamalısınız. Pazar günü iyi bir performans sergilemek için kendimize bir plan yapmaya çalıştık. Grup iyi bir tepki verdi ve iyi bir haftalık antrenman periyodu geçirdik, şu an hepimiz iyi bir yerdeyiz. Doğru gitmemiz gereken alanları biliyoruz ve buna doğru ilerliyoruz, bu yüzden Pazar günü çimlere çıktığımızda herkes ne yapması gerektiğini biliyor olacak. Hepsine ve yaptıklarına inancım tam.”

Kaynak: https://www.burnleyfootballclub.com/