“İyileşmeye devam etmemiz gerekiyor”

Unai Emery, Arsenal’in son dokuz resmi maçını kazanmasına rağmen hala daha iyi olmaları için çalışmaları gerektiğini belirtti.

Manchester City ve Chelsea’ye karşı Emery yönetimindeki ilk iki maçını kaybeden Arsenal aldığı mağlubiyetlerden sonra inanılmaz bir seri gerçekleştirdi. Seriye devam etmek isteyen Arsenal bugün Emirates Stadı’nda Leicester City’i ağırlayacak.

Geçtiğimiz yaz Arsene Wenger’den koltuğu alan İspanyol menajer, Arsenal’in oyununda daha fazla kontrol görmek istediğini ve her takımın sorunlara neden olabileceğini söyledi. Sky Sports ile yapılan özel röportajda Emery, “Sonuçlar sürpriz değil. Yolumuzda iyi işler çıkarıyoruz, seri maçlar kazandık ama aynı zamanda iyileşmeye devam etmemiz gerekiyor.” dedi. Sözlerine devam eden Emery, “Her takımın bize problem çıkaracak kalitesi var, Leicester da onlardan biri. Her gün oluşabilecek problemleri engellemek için çok çalışmaya devam ediyoruz.” diye belirtti.

İngiltere’de geçirdiği ilk dört ayını İspanya ve Fransa’daki lig ortamlarına göre değerlendiren Emery, Premier Lig’in son derece rekabetçi olduğunu söyledi. Emery, “Burada daha çok rekabetçi takım var. Manchester City, Chelsea, Liverpool ve Tottenham’da çok iyi oyuncular var. Onlarla beraber kalabilir miyiz? Yaklaşıyoruz ama onlara karşı iki maçta kaybettik ve onları yenebilecek bir takım yaratmak için çalışıyoruz.” dedi.

Arsenal, Premier Lig’de çıktığı son 6 maçı kazanarak harika bir yükselişe imza attı ve Leicester’a karşı mutlak favori olarak sahaya çıkacak. Geçtiğimiz hafta Everton’a kaybeden Leicester City ise son 5 maçında 2 galibiyet alabildi.

Kaynak: www.skysports.com