İlkay gösterdiği performansın ödülünü aldı!

Manchester City’nin başarılı orta saha oyuncusu İlkay Gündoğan, EA SPORTS Ayın Oyuncusu seçilerek 2021 yılına muhteşem başlamanın ödülünü aldı.

Ocak ayında gösterdiği performansla övgüleri toplayan Alman oyuncu, çıktığı altı maçta kaydettiği beş golle önemli bir hücum silahı olduğunu da bir kez daha kanıtladı. Bu ay çıktığı sekiz Premier Lig maçının tamamını kazanan ve liderlik konumunda bulunan, takımı Manchester City’nin formunu değerlendiren İlkay; takımının yakaladığı seriyi 100 ve 98 puan toplama başarısı gösterilen 2017/18 ve 2018/19 sezonlarındaki son iki şampiyonluğuna benzetti.

Ayın Oyuncusu ödülünü aldıktan sonra kameraların karşısında geçen ve düşüncelerini belirten İlkay; yakaladıkları seri nedeniyle kendilerini güçlü ve yenilmez hissettiklerini vurguladı. İlkay Gündoğan, “Ocak ayının en önemli noktası sadece seri yakalamamızdı. Kendi içimizde sahip olduğumuz duyguydu. Şu anda takım olarak çok güçlüyüz, sadece ödülü aldığım için ben değilim, takım olarak böyleyiz. Bu sadece harika bir duygu. 100 puan aldığımız ve Liverpool’un bir puan önünde ligi kazandığımız sezondan sonra bu duyguyu sadece birkaç kez yaşadım. Bazen kendinizi çok güçlü ve yenilmez hissettiğiniz bir duyguya sahip oluyorsunuz. Bu muhtemelen en iyi şey, tüm ay boyunca geçen en iyi andı” diye belirtti.

Ocak 2020’den bugüne Manchester City formasıyla Ayın Oyuncusu ödülünü alan ilk oyuncu olan İlkay Gündoğan; aynı zaman EA SPORTS Ayın Oyuncusu ödülünü de kişisel olarak ilk kez kazanmış oldu.

20/21 Sezonu Ayın Oyuncusu ödülünü alan isimler:

  • Eylül: Dominic Calvert-Lewin (EVE)
  • Ekim: Son Heung-min (TOT)
  • Kasım: Bruno Fernandes (MUN)
  • Aralık: Bruno Fernandes (MUN)
  • Ocak: İlkay Gündoğan (MCI)

Kaynak: https://www.premierleague.com