Howe: “Yanıt vermemiz gerektiğini biliyorduk!”

Leicester City maçı öncesi basının karşısına çıkan Newcastle United patronu Eddie Howe, takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ryan Fraser’ın durumu hakkında Eddie Howe: “Çok kötü olduğunu düşünmüyorum ama onu Wolves’a karşı oynatmak için yeterliydi. Onunla birlikte yeni bir tarama yaptık ve çok küçük bir sorunu olduğunu gösterdi, umarım sakatlığı çok uzun sürmez. Bu maça çıkıp çıkamayacağını hep birlikte göreceğiz.”

Joe Willock hakkında Eddie Howe: “Joe iyi bir ilerleme kaydetti. Bu hafta antrenman yaptı, bu yüzden onu formda tutmayı umuyoruz.”

Kieran Trippier hakkında Eddie Howe: “Kieran, programının biraz ilerisinde. Kramponlarıyla çimlerin üzerinde koşmaya başlıyor, bu bizim için harika bir işaret. Hâlâ kondisyonunu geliştirmesi gerekiyor ama buna rağmen iyi bir yerde.”

Callum Wilson hakkında Eddie: “Callum artık kaleci olmadan kaleye top atabiliyor. Sadece sabit modellere karşı ama yavaş yavaş olmak istediği yere geliyor, bu yüzden onu tekrar görmek harika.”

Bruno Guimarães hakkında Eddie: “O gerçekten, gerçekten harika bir delikanlı. Gerçekten eşsiz bir karışımı var, takım arkadaşlarıyla iyi uyum sağlayan, gerçekten arkadaş canlısı ve mutlu bir adam ama aynı zamanda sahaya girdiğinde sert bir kararlılığı var, gerçek bir rakip.”

Wolves galibiyeti hakkında Eddie Howe: “Kimse mağlubiyet serisinin devam etmesini görmek istemedi ve ondan önce gerçekten iyi bir serimiz olmasına rağmen böyle düşündük, bir an önce yanıt vermemiz gerektiğinin farkındaydık. Evimizde geçirdiğimiz özel gecelerden bir tanesiydi.”

Leicester City hakkında Eddie Howe: “Daha önce Avrupa’da oynamış takımlarla oynadığımızda biraz daha yorgun olduklarını gördük. Bu, benim deneyimim ama bunun bir sonraki maçta çok fazla bir etkisi olacağını sanmıyorum. Ne olursa olsun onlarla başa çıkacak bir kadromuz var. Tam güçte bir Leicester bekliyoruz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/