Howe: “Taraftarların desteği çok değerli!”

Newcastle United patronu Eddie Howe, Fulham maçı için katıldığı basın toplantısında birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Bruno Guimaraes hakkında Eddie Howe: “Bruno Guimaraes bizimle birlikte antrenman yaptı. Milli arada oyuncuların başına çeşitli şeyler geldiğini duydum, bu yüzden Bruno için endişelendik ama geri döndü. Yapılan taramalar iyiydi, bu yüzden iyi antrenman yaptı. Sadece bu iki hafta onun için biraz rahatsız edici oldu.”

Alexander Isak hakkında: Eddie Howe: “İsveç formasıyla antrenmandayken bir sakatlık yaşadı, ancak yapılan tarama çok kötü görünmüyor bu yüzden uzun bir sakatlık olmadığı için fazla endişelenmiyoruz ama ortada bilinen bir kas sakatlığı var. Her şeye rağmen koşuyor ve iyi görünüyor.”

Allan Saint-Maximin hakkında Eddie Howe: “İyi gidiyor. Bir dönem geride kaldı, ardından geri döndü ve oynamaya çok yakın ama olaylarla farklı bir yönden bakıyoruz. Belirsiz konuşuyorum çünkü bu şekilde belirsizlik yaşayan çok fazla oyuncumuz var.”

Callum Wilson hakkında Eddie Howe: “Callum şu anda bizimle yaklaşık 10 gündür antrenman yapıyor. İyi bir yerde. Herhangi bir sakatlıktan döndüğünde gayet iyi bir çalışma yapıyor. Yakında çok daha iyi olacak. Callum’un pozitif enerjisiyle grupta yer alması oyunculara güç veriyor. O bizim için büyük bir oyuncu, buna hiç şüphe yok.”

Yeni transfer Garang Kuol hakkında Eddie Howe: “Çok heyecanlıyım. O büyük potansiyele sahip genç bir oyuncu. Bu hamlemiz genç oyuncuları bu takıma adapte ederek nereye varmak istediğimizi çok net ortaya seriyor. İleride Premier League oyuncusu olacak, dramatik bir yükseliş yaşadı ve herkesi heyecanlandıran bir konumda bulunuyor. Sadece biraz sabır gösterilmesi gerekiyor. Ona bakacağız ve kiralık olarak kendini geliştirmesini sağlayacağız, umarım geri geldiğinde burada verimli bir oyuncu olarak forma giyer. Hızlı, çevik bir oyuncudan bahsediyoruz, onun adına heyecanlanıyoruz.”

Deplasmanlara gelen Newcastle taraftarları hakkında Eddie Howe: “Deplasman desteği inanılmazdı. Onların yanımızda olmasını her zaman değerli bulmuşumdur. Sonuçta bunun için verdikleri şeyleri asla görmezden gelemeyiz, bu ne olursa olsun, ister para ister zaman. Bu yüzden her maçın sonunda desteği kabul etmek ve insanlara geldikleri için teşekkür etmek istiyoruz. Özellikle şu anda ülke çapında olanlarla birlikte bunun çok zor olduğunu biliyoruz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/