Howe: “Takım olarak tekrar örgütlendik!”

Newcastle United patronu Eddie Howe, Watford maçı için düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıktı. Genç menajer, takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni transfer Chris Wood hakkında Eddie Howe: “Bence Newcastle United için iyi oynamak ve bizi bulunduğumuz konumdan çıkarmak için büyük ölçüde motive olacak. Bu konuda da tecrübesi var. O benim de hayran olduğum bir insan, takıma katıldığı ilk günden itibaren karakterinden ve tavrından çok etkilendim.”

Chris Wood tarzı forvetler hakkında Eddie Howe: “Chris’in imzalanmasından gerçekten memnunuz. Takıma gerçekten çok iyi uyacağını düşünüyorum. Deneyimli, oynamaya hazır ve Premier Lig’i biliyor. Bize biraz farklı bir şey katıyor. Size oynamanız için alan açabilecek uzun boylu, fiziksel forvetlere hayran olduğumu söylemekten asla çekinmedim ve yıllar boyunca böyle oyuncularla birçok sözleşme imzaladım. Geçen haftaya baktığınızda, bunları yapabilecek bir oyuncuya sahip olmadığımız için üzülüyorduk, güçlü yönleri ve nitelikleri olan biri için ağlıyorduk.”

Takımı hakkında Eddie Howe: “Oyunu kazanmak için sahaya çıkacağız. Kulüple bağlantısı olan herkes geçen hafta hayal kırıklığına uğradı. Hız kazanmaya gerçekten çok hevesliydik ama bunu yapamadık. Yeniden gruplandık, neyin yanlış gittiğini tartıştık ve bu hafta sonu düzeltmeye çalışacağız. Fazlasıyla düşündük ve şimdi güçlü bir şekilde geri dönmek istiyoruz, herkese bunun doğru bir an olduğunu göstermeliyiz. Bu oyunun önemini biliyoruz, bunu oyunculara anlatmak zorunda değilim. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için motive olacağız.”

Kadrosundaki koronavirüs vakaları hakkında Eddie Howe: “Hala birkaç Covid vakamız var ve bugün testlerimizi olmaya devam edeceğiz. Şu ana kadar girilen testlerde kalan oyuncularımız olmadı. Jamal Lewis ve Paul Dummett geri dönüşe çok yakın. Birkaç küçük sakatlığımız var ama ciddi bir şey değil.”

Kieran Trippier hakkında Eddie Howe: “Buraya gelerek bir olgunluk ve soğukkanlılık seviyesi gösterdiğini düşünüyorum. Antrenman sahasında mükemmeldi. Grupla konuştuğu ilk günden itibaren çok etkileyiciydi. İleride ihtiyacımız olacak bir olgunluk ve soğukkanlılık gösterdi. Bizim için harika bir transfer olacağını biliyorum.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/