Howe: “Sürdürmemiz gereken standartlarımız var!”

Newcastle United patronu Eddie Howe, Norwich City maçı için katıldığı basın toplantısında çeşitli konular özelinde düşüncelerini paylaştı.

Norwich City maçı için kadro seçimi hakkında Eddie Howe: “Bir şeyleri tazeleyebiliriz. Buna bireysel olarak bakacağız, ancak yüzde 100 formda ve fiziksel olarak tekrar ellerinden gelenin en iyisini vermeye hazır olan oyuncular istiyoruz. Büyük bir fiziksel çaba harcadık, bu yüzden maça hazır olmamız gerekiyor.”

Ryan Fraser hakkında Eddie Howe: “İkinci taramasını yaptı ve onun için büyük bir sorun olmadığı konusunda nispeten iyi haberler var, ancak sezon bitmeden formda olmak için zamana karşı yarışıyor.”

Yakaladıkları doğru zihniyeti sürdürebilir kılmak hakkında konuşan Eddie Howe: “Tutarlı performanslar sunan özel bir oynama şeklimiz var. Bu standartların düşmesine ve bu duygunun gitmesine izin vermek istemiyoruz. Hazırlıklarımız bir an olsun düşmeyecek, oyunculardan beklentilerimiz bir an bile olsun değişmeyecek.”

Takımının bu sezon gerçekleştirdiği geri dönüş hakkında Eddie Howe: “Yayınlamaya karar vermedik, ana akım medyaya girdiler. Kazanma anılarının anlık görüntüsü gibi şeyler sahibiz. Uzun zamandır yapıyoruz. Benim için bunlar her şeydir. Tepeden tırnağa bir futbol kulübü gibi olmanız gerekir. Başarıyı hiçbir zaman garanti edemezsiniz ama ona giden yolları inşa edebilirsiniz, sonuçta herkese aynı sayfada ihtiyacınız var.”

Miguel Almiron hakkında Eddie Howe: “Golün kalitesi onu özetliyor, inanılmaz bir bitiricilik ve ondan çok memnunum. Biraz fazla heyecanlandı ama onu mazur görün çünkü her hücum oyuncusunun zamanla bir şeyler üretmesi gerekiyor. Hem bizim için hem onun için harika bir andı.”

Norwich maçı hakkında Eddie Howe: “Manchester United’a karşı çok hücumcu bir tarz sergilediler, ayrıca Burnley’i de yendiler ve şu anda iyi oynuyorlar. Yoğun bir maç olacak, geçen haftadan sonra zihinsel olarak maça hazır olmamız gerekiyor.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/