Howe, “Sakatlıklar bizim için yıkıcı oldu”

Bournemouth menajeri Eddie Howe, sakatlık yaşayan oyuncularının takımı adına “yıkıcı” bir gelişme olduğunu söyledi. Genç menajer, sakatlık listesinde yer alan kilit oyuncular Callum Wilson ve David Brooks’un yokluğunun üzücü olduğunu belirtti.

Bournemouth’un önemli oyuncularından biri olan Callum Wilson, Ocak ayının ortalarından bu yana diz sakatlığı ile boğuşuyor. David Brooks ise ayak bileğinden yaşadığı sakatlık nedeniyle kadroda yer almıyor.

Cumartesi günü oynanacak olan Bournemouth-Wolves maçı öncesi konuşan Howe, “Bu sezon bizim için zor geçiyor, sakatlıkları diğerl konulardan daha fazla düşünüyorum. Simon Francis ve Lewis Cook, bizim için yıkıcı darbeler oldu çünkü uzun süredir yoklar ve sezon sonuna dek onları geri kazanamayacağımızı biliyoruz. Son birkaç sezona baktığımızda onlar bizim temel taşlarımızdandı” dedi.

Callum Wilson ve genç oyuncu David Brooks’un da sakatlıklarına değinen Howe, “Son zamanlarda bizim için gerçekten iyi formda olan Wilson ve Brooks’u sakatlık listesine eklediğimiz için üzgünüm” diye konuştu.

Bournemouth’un durumunu ve sezonun geri kalanını da yorumlayan Howe, “Hala yukarılarda bitirmemiz için olasılıklar var. Şu an ve sezon sonunda bizi etkileyecek oyunlarımız var. Sadece 12 maçımız kaldı. Gerçekten sunmak istediğimiz tutarlılığı göstermek istiyoruz. Gelecekte zorlu maçlarımız var, bu yüzden bizim için yoğun bir fikstür olacak. Bu hafta oynayacağımız maçlar bulunmak istediğimiz yer için fazlasıyla önem taşıyor” dedi.

Bournemouth 26 hafta sonunda Premier Lig’de 11. sırada yer alıyor. Son 5 maçında 3 mağlubiyet alan Howe’un öğrencileri bu hafta Wolves ile karşılaşacak.

Leave a Comment