Howe, “Rodgers’ın dönüşü harika olacak”

Bournemouth menajeri Eddie Howe, Brendan Rodgers’ın potansiyel geri dönüşünün Premier Lig için “harika” olacağını söyledi.

Leicester City’nin başına geçmeye hazırlanan Brendan Rodgers Premier Lig’e geri dönüyor. Bournemouth tarihine adını altın harflerle yazan ve kulübün değerli isimlerinden biri olan Howe, Rodgers’ın dönüşünün harika olacağını söyledi. Geçmiş yıllarda Rodgers ile kurduğu iletişimden sayesinde ondan etkilendiğini de belirten Howe, “Bir zamanlar onu görmek istedim ve onunla iletişim kurdum. Onunlar birkaç gün geçirdim ve harikaydı. Onun büyük bir hayranıyım, Premier Lig’e geri dönmesinden dolayı mutluyum. Onunla rekabet etmek keyifli olacak” dedi.

Brendan Rodger iki buçuk yıl çalıştırdığı Celtic ile 7 kupa kazanma başarısı gösterdi. Özellikle bir dönem yeni Mourinho olarak anılan menajer, Liverpool ile şampiyonluğa çok yaklaşmıştı. Rodgers geçtiğimiz gün oynanan Leicester City-Brighton maçını yeni evinde izledi.

Bugün oynanacak olan Arsenal maçı hakkında da konuşan Eddie Howe, Bournemouth’un her zaman olduğu gibi yine cesur olacağını belirtti. Ligin ilk altısında yer alan ve “Big Six” olarak anılan takımlara karşı başarılı bir performans sergileyen Bournemouth menajeri kaldıkları yerden devam etmek istediklerini söyledi. Eddie, “Büyük takımlara karşı iyi zamanlarımız oldu. Fakat bu her zaman istediğimiz gibi olmuyor. Maç çok zorlu olacak. Yapamadığım şeyleri değiştirmemiz için bir şans olarak görüyorum. Bazı şeyleri değiştirme ihtimalimiz var. Her oyun kendimizi zorlamaya çalışıyoruz. Hücumda ve savunmada kalitemizi göstermek zorundayız” dedi.

Leave a Comment