Howe: “Rakibimizi asla küçümsemiyoruz!”

Brentford deplasmanına çıkmaya hazırlanan Newcastle United patronu Eddie Howe, katıldığı basın toplantısında oyuncuları hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Bruno Guimarães hakkında Eddie Howe: “Bruno Guimarães oynamaya ve takıma yardım etmek için neler yapabileceğini göstermeye oldukça hevesli. Çok, çok iyi bir eğitim aldı ve zihinsel olarak iyi bir yerde. Takımın iyi performans gösterdiğini anlıyor. Kimya olarak şu an takımın orta sahası çok iyi gözüküyor. O akıllı bir oyuncu ve bence konumunu anlıyor. Ufukta ne olduğunu da biliyoruz, önümüzde daha çok maç var. Fikstür sıkışıklığı sezon ilerledikçe daha da dolacak, bu yüzden onu güçlendirmek için birçok fırsatı doğru kullanmalıyız, elbette şansı olacak.”

Allan Saint-Maximin’in kondisyon durumu hakkında Eddie Howe: “Onu biraz geç sahada göreceğiz, son zamanlarda yoğun bir tedavi görüyordu. Sakatlık haberini aldığımızda uzun vadeli olmayacağını söyledik, bu yüzden yolumuza şu an için onsuz devam ediyoruz.”

Javier Manquillo hakkında Eddie Howe: “Manquillo bu hafta birkaç antrenman yaptı. Yüzde 100 formda olduğunu söyleyemem ama kesinlikle formda ve müsait olmaya yaklaşıyor.”

Dan Burn ve Matt Targett hakkında Eddie Howe: “Dan, savunmamızın sol tarafındaki Matt gibi takıma gerçekten iyi uyum sağladı. Dan şu ana kadar topu gerçekten iyi kullandı. Sakindi, iyi konuştu ve liderlik özelliklerine sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. İkisi de onlardan istediğimiz şeyi mükemmel bir şekilde yerine getirdi. Her şeyden önce çok iyi savunma yaptılar. Takımımıza gerçekten yardımcı oldular ve ikisinden de gerçekten çok memnun kaldım.”

Ligde kalma mücadelesi hakkında Eddie Howe: “Dipteki hiçbir takım pes etmeyecek, bu durum sezonun sonuna kadar gidecek. Kendi işimize bakmalıyız. Yaşanılan durum sadece daha çok maç kazanmakla ilgili, son haftalarda yaptığımız gibi kendimizi tehlikeden uzaklaştıralım. Transfer dönemi takıma çok iyi isimleri ekleme şansı tanıdı, ancak buna rağmen sahip olduğumuz oyuncuların haftalar boyunca ilerlediğini ve geliştiğini düşünüyorum. İki olumlu detayı karıştırarak, güçlü bir takım inşa ettik.”

Brentford hakkında Eddie Howe: “Thomas Frank, Brentford’da harika bir iş çıkardı, onları geçen sezon terfi ettirerek zaten birçok şeyi kanıtladı. Bu sezon oynadıkları oyunla da rakiplerine karşı takımını gösterdi. Onları özellikle evlerinde hafife almıyoruz, almamalıyız. Rakibimizi asla küçümsemiyoruz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/