Howe: “Potansiyel trajediyi önlemek istiyoruz!”

Newcastle United patronu Eddie Howe, Burnley deplasmanı öncesi katıldığı basın toplantısında özel düşüncelerini paylaştı.

Düzenlenen basın toplantısına sakatlık güncellemeleriyle başlayan Howe, oyuncuları hakkında sorulan sorulara özel olarak yanıt verdi. Arsenal maçında başından sakatlanan Fabian Schar ve Chris Wood hakkında ayrı bir parantez açan Howe, “Sarsıntı protokollerini takip ediyoruz. Bugün dışarıda bir şeyler yapıyor olabilir ama protokolleri yakından takip ediyoruz, bu yüzden onun hakkında geç bir karar alacağız. Wood’un durumuna gelirsek, bugün onu antrenmanda deneyeceğiz. Ciddi bir sakatlık olduğunu düşünmüyoruz, bu yüzden onu bugün antrenmanda görmeye hazırlanıyoruz” dedi.

Sakatlık güncellemelerinin ardından Arsenal maçında alınan galibiyeti değerlendirerek, hafta sonu oynanacak Burnley maçına değinen Newcastle United patronu Eddie Howe, “Performans açısından ulaştığımız en yüksek standart olduğunu düşünüyorum. Bunu başarabileceğimizi bildiğimiz için, şu anda kendimize karşı yargılayacağımız işaret bu olacak. Tutarlı bir şekilde bu seviyelere yaklaşmamız gerekiyor, hatta onları geçmeliyiz. Burnley’e saygı duyuyorum ve içinde bulundukları pozisyonu biliyorum ama yapacak bir işimiz var. Newcastle’ı temsil ediyoruz ve bunu yapmaktan gurur duyuyoruz. Sezonu ilk on içinde bitirmek için yakaladığımız fırsat hafife alınmamalı, bu yüzden bunu başarmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Sezonun son düdüğüne kadar sınırlarını zorlayacaklarını vurgulayan Eddie Howe, gelecek transfer dönemi ve geleceği merak edilen Matt Targett hakkında da düşüncelerini paylaştı. Howe, “Yazın yarısına bakıyorum ve bu yazı elimizden geldiğince uyumlu hale getirmeyi planlıyorum, her şeyi organize etmeye çalışıyoruz. Ancak hala önümüzde oynamak için bir oyun daha var. Takımımın kendinden emin ve hırslı olmasını istiyorum. Büyük şeylere inanmaları gerekiyor ve bizim de şirket içinde hedefler belirlememiz gerekiyor. Ayrıca takımın etrafındaki beklentiyi de yönetmeliyiz. Gereksiz bir yük ve baskı altında oynamalarını istemiyoruz. Targett ise onu takımın ayrılmaz bir üyesi olarak görüyorum. Tutumu, davranışı, performansı ve tutarlılığı en üst düzeyde. Onu gerçekten çok seviyorum” dedi.

Sahaya giren taraftarlar hakkında konuşarak basın toplantısını noktalayan Eddie Howe, “Kutlama yönü umurumda değil, bir takımın sahip olduğu başarıyı benimsemek futbolun bir parçası, bununla bir sorunum yok. Rakip takıma yönelik saldırganlık, bir ya da iki kişinin etrafındaki insan sürüsü olarak dikkat çekiyor ve bu bana hiç iyi gelmiyor, bu çok hızlı hareket etmemiz gereken bir şey çünkü potansiyel bir trajediyi önlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/