Howe: “Performans olarak tutarlı olmalıyız!”

Aston Villa ile karşılaşacak olan Newcastle United’da patron Eddie Howe, maç için düzenlenen basın toplantısına katılarak düşüncelerini paylaştı. Eddie Howe, takımı ve rakibi hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Everton karşısında alınan önemli galibiyetle yoluna devam Eddie Howe, düzenlenen basın toplantısında çeşitli konulara değindi. Sakatlıklar hakkında düşüncelerini paylaşarak basın toplantısına start veren genç teknik adam, “Kieran dışında yeni bir sakatlık endişemiz yok. Paul Dummett oynamak için her geçen gün bize daha da yaklaşıyor. Federico Fernández ise iyi bir ilerleme kaydediyor, ancak hala grupla antrenman yapmadı. Kieran’ın durumunu ise yakından inceliyoruz. Uzun süreli bir sakatlık olduğunu düşünmüyoruz ama onu biraz arayacak gibiyiz. Son maçlarda bizim için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Özellikle Everton maçında attığı golle olağanüstüydü” dedi.

Sakatlık güncellemesinin ardından Aston Villa’dan kiralık olarak takıma katılmasından dolayı hafta sonu sahaya çıkamayacak olan Matt Targett ile sözlerine devam eden Howe, maç için nasıl bir sol bek planı yaptığından bahsetti. Howe, “Matt transfer statüsünden dolayı maçta olmayacak, bu biraz üzücü ama onun yerine elbette planlar yapıyoruz. Dan Burn bizim için bir seçenek ve bu pozisyonda birkaç seçeneğim olması harika. Leeds maçında Manquillo gerçekten iyi bir iş çıkardı, belki de onu kullanabiliriz. Seçeneklerimizi son ana kadar değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz maç ilk kez Newcastle United forması giyen Bruno Guimarães konusuna geçerek basın toplantısını sürdüren Howe, başarılı oyuncunun durumunu değerlendirdi. Howe, “Oynamak için hazır gözüküyor. Onunla ilgili sevdiğimiz tüm teknik özellikleri antrenmanlarda zaten gösterdi ama bu, grubu yönetmek ve doğru seçimleri yaptığımdan emin olmakla ilgili. Orta saha dengesinin Everton’a karşı iyi olduğunu düşünüyorum, gerçekten iyi bir görüntü vermiştik. Oynamak için hazır olan bir oyuncuya sahip olmak ise beni mutlu ediyor” ifadelerini kullandı.

Kişisel oyuncu yorumlarıyla devam eden Howe, Bruno Guimarães’in ardından Chris Wood ve Allan Saint-Maximin hakkında düşüncelerini paylaştı. Howe, “Chris, Newcastle kariyerinde elbette gol atacak. Şu ana dek biraz şanssızdı ve bazı paslarda doğru fırsatları bulamadı ama onun sahada gösterdiği şeyleri yok saymak gibi bir niyetim yok. Ayrıca buraya geleli çok zaman olmamasına rağmen takımla uyumu ve sahada gösterdikleri gayet olumlu. Onun yaptığı diğer şeyleri görmezden gelerek haksızlık yapmak istemiyorum. Allan ise gayet iyi gidiyor, ondan ne istiyorsak yapabiliyor. Birçok yeteneğe sahip özel bir oyuncudan bahsediyoruz. Gerçekten yapmak istediği her şeyi yapabilecek yeteneğe sahip” dedi.

Son olarak takımının ruh halinden ve ihtiyaçlarından bahseden Howe, “Doğal olarak maçları kazandığımız için olumlu bir havaya sahibiz, bu hep böyle olur. Everton maçından sonra bunu taraftarlarla paylaşmak harikaydı. Oyuncuların o gün olduğu gibi sürekli sahaya tam olarak kendilerine güvendiklerini bilerek girmeleri gerekiyor. Yarattığımız hava için de taraftarlara teşekkür etmeliyim. Bu konuda bize çok yardımcı oluyorlar, kusursuz bir atmosfere sahibiz. Henüz yolun başında olmamıza rağmen benim için unutulmaz anlar yarattılar. Takıma dönersek, sonuç tutarlılığın anahtarıdır ve sürekli kazanmak için buradayız. Genel olarak gösterdiğimiz performans ve çalışma şeklimiz çok iyi, sadece tutarlılıkla kazanmayı düzenli hale getirmeliyiz. Odaklanmalı ve eskisi gibi rekabetçi olmalıyız” diye konuştu.

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/