Howe: “Olabileceğimizin en iyisi olmalıyız!”

Manchester City deplasmanına çıkmaya hazırlanan Newcastle United patronu Eddie Howe, maç için katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Paul Dummett’in yeni sözleşmesi hakkında Eddie Howe: “O harika bir kişilik. Kadrodaki karakterlerin en yüksek kalitede olması çok önemli ve şu an öyle gözüküyor. Buna ilave olarak bizim için sahada sunacağı çok şey var. Sürekli bir süre formda kaldığını görmekten gerçekten memnunum, gerçekten iyi antrenman yaptı. Bizim için çok önemli olan Leeds maçına dönüp baktığımda, minimum antrenman süresiyle oynadı ve performansıyla olağanüstü olduğunu düşündüm. Rolünü oynadı ve takımda kaldığı için mutluyum.”

Callum Wilson hakkında Eddie Howe: “Bütün hafta antrenman yaptı. Çok iyi antrenman yaptı, gerçekten zor iki gün geçirdi ve bunları iyi atlattı. Bu noktaya gelmek için çok çalıştı. İyi bir yerde görünüyor ve Pazar günü kadroya katılması için iyi bir şansı bulunuyor.”

Kieran Trippier hakkında Eddie Howe: “Kieran, her gün antrenman yapmadığı için Callum’un biraz gerisinde gözüküyor ama antrenman yaptığında çok iyi iş çıkardı. Onun hakkında geç bir karar vereceğiz, acele etmek istemiyoruz.”

Fabian Schar hakkında Eddie Howe: “Onu bu hafta görmedik. Umarız müsait olur ama henüz antrenmanlı değil. Ayağına bir darbe geldi ve Liverpool’dan sonra taramaya gitti. Ayağı şişmişti ama neyse ki kırık yok.”

Manchester City maçı hakkında Eddie Howe: “Bu en zor test. Geçen haftaki performanstan dolayı biraz hayal kırıklığına uğradım, daha iyi oynayabileceğimizi düşündüm ama yine de ona yakındık. Umarım bu sefer daha da yakınlaşırız. Liverpool karşısındaki zayıflığımız, son aylarda sahip olduğumuz yoğunluk eksikliğiydi. Bunu taraftarlara yeterince yansıtmadık ama bir bakıma bundan daha net olamayız.”

Manchester City’nin Şampiyonlar Ligi’ne vedası hakkında Eddie Howe: “Her iki şekilde çalışabilir, onları duygusal olarak olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. En iyi Manchester City’ye hazırlanmalıyız, bu yüzden olabileceğimiz en iyi Newcastle United olmalıyız. Normalden daha fazlasına ihtiyacımız var. Bakarsak geçen haftadan daha yoğun bir maç olacak, orası kesin.”

Bournemouth’un terfisi hakkında Eddie Howe: “Aslında oturdum ve maçı izledim, ayrıldığımdan beri çok fazla Bournemouth maçı izlememiştim. Onlar adına ve harika bir iş çıkaran Scott Parker adına çok ama çok memnunum. Onları tekrar burada görmek harika.”

Newcastle United kadın futbol takımının St James’ Park’ta 22.000’den fazla taraftarın önünde kazanmasıyla ilgili Eddie Howe: “Maça geldim ve harika bir fırsattı. Takımın aldığı destek inanılmazdı ve aralarında harika bir bağ olduğunu görebiliyordunuz. Becky Langley ve ekibini performansları için tebrik ederiz. Henüz iletişim kurmadık ama nasıl çalıştığımızı görmesi için Becky’yi antrenman sahasına davet edeceğim. Newcastle’ın her yönünü birleştirmenin önemli olduğunu düşünüyorum ve ancak birbirimize yakın olmaktan fayda sağlayabiliriz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/