Howe: “Kendi benzersiz yolculuğumuzdayız!”

Leicester City deplasmanıyla lige geri dönecek olan Newcastle United‘da patron Eddie Howe, oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Noel dönemi hakkında konuşan Eddie Howe: “Bayram maçlarını ve bu atmosferi her zaman sevmişimdir. Bu maçlarda her zaman farklı bir duygu vardır ama bir menajer olarak siz bu duyguları yaşayamıyorsunuz. Hazırlığı ve kısa dönüşü hissediyorsunuz. Yorgunluk konusundaysa bir farklılık yok, ayrıca bununla ilgili bir sorunum da yok, İngiliz futbolunu özel yapan şeyin bir parçası bu.”

Leicester City hakkında Eddie Howe: “Sezona zor bir başlangıç ​​yapmalarına rağmen asla değişmeyen, üst düzey bir menajere sahip üst düzey bir takımlar. Brendan Rodgers’ın çalışmalarının kalitesi her zaman kendini gösterir. Oyuncularına bakarsanız, pek değişmediklerini görebilirsiniz. Onlara gerçekten çok saygı duyuyoruz.”

Newcastle ve Leicester arasındaki karşılaştırmalar hakkında Howe: “Bizim için yapması zor bir şey. Bence hiçbir anlamı yok; kendi benzersiz yolculuğumuzdayız. Hikayeleri ilham verici; kimse yokken ligi kazanmış olmaları. iyi bir takım ruhu ve seçkin bir ekiple bunu yapmaları inanılmazdı. Altyapılarına yatırım yaptılar, o günden bugüne çok iyi bir iş çıkardılar, ancak kıyaslamak biraz anlamsız.”

Alexander Isak hakkında Eddie Howe: “Onun için çok zor bir dönem oldu. Bunu hissettim. Portsmouth’a gittiğim döneme benziyor ve orada sadece iki maç oynadım. İçimden birçok duygu geçiyordu. Suçluluk duygusu, insanları hayal kırıklığına uğratma hissi. Hemen hemen aynı zorlukları yaşadı. Şüphesiz aynı duyguları onun için de bir dereceye kadar hissedeceksiniz. Doğal olarak bir futbolcuysanız kendinizi kanıtlamak istiyorsunuz ve o bunu sakatlığı nedeniyle yapamadı. Onu çok iyi anlıyorum.”

Sven Botman hakkında Eddie Howe: “Dünya Kupası kadrosuna dahil edilmediğinde başta hayal kırıklığı yaşadığını biliyorum ama gerçekten olgun davrandı. Chelsea maçına dönüp baktığımda performansı çok iyiydi ve yaşananlardan haberiniz bile yoktu. Aklında Newcastle United dışında hiçbir şey yok, gerçekten bu konuda çok iyi. Geri döndü ve Bournemouth’a karşı da harika bir performans sergiledi. Bence kariyeri çok iyi bir yerde, sadece bu şekilde devam etmeli, gerisini zaten halledecektir.”

Carabao Kupası çeyrek finalinde Leicester ile karşılaşması hakkında Eddie Howe: “Evimde olduğum için gerçekten çok mutluyum, gerçekten çok zor bir maç. Turnuvanın bu aşamasında kim olursa olsun üst düzey bir performans göstereceğini biliyorsunuz, bu yüzden o maçı da dört gözle bekliyoruz.”

Yaklaşan transfer dönemi hakkında Eddie Howe: “Dürüst olmak gerekirse gerçekten bilmiyorum. Geçen yıl bulunduğumuz yerden çok daha farklı bir konumdayız. Geçtiğimiz sezon oyuncuları ayağa kaldırmak için harekete geçmemiz ve bazı iyi isimleri kadromuza katmamız gerektiğini biliyorduk, şimdi durum daha da farklı bir noktada. FFP konusunda da yine farklı bir noktaya geldik, bundan dolayı hem onları hem de sahip olduğumuz oyuncu grubunu rahatsız etmeden neler yapabileceğimizi değerlendiririz.”

Kaynak: https://www.nufc.co.uk/